چهارمحال‌وبختیاری در جمع ۳ استان برتر کشور در حوزه آموزش است

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی در شهرکرد گفت : این استان در ارزیابی انجام شده در حوزه آموزش در جمع سه استان برتر کشور قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری خبرانلاین استان چهارمحال وبختیاری  به نقل از روابط عمومی ورزش وجوانان استان ،  رضا زارعی افزود : در ۹ ماه گذشته ۲۱ هزار نفر در کشور کوهنوردی را فرا گرفتند که ۳۴۷ نفر از این تعداد از این استان هستند و این فدراسیون در حوزه کیفیت آموزشی یکی از ۳ فدراسیون برتر کشور است.

رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی با بیان اینکه باشگاه های این رشته ورزشی در دو بخش سنگنوردی و کوهنوردی در حال فعالیت هستند، افزود: هم اکنون۲۵۰ باشگاه کوهنوردی در کشور با هدف پاسخگویی به جامعه ورزش کوهنوردی، کاهش حوادث کوهنوردی و حفظ محیط زیست کوهستان داری مجوز هستند.

وی با اشاره به اینکه مجوز تاسیس باشگاه های کوهنوردی از سال ۹۴ آغاز شده تاکید کرد: تاسیس باشگاه به نفع کوهنوردان است، زیرا در صورت لزوم مسئولیت های حقوقی و بیمه ای کوهنوردان از طریق باشگاه پیگیری می شود.

زارعی در ادامه به قابلیت های استان چهارمحال وبختیاری از جمله وجود قلل مرتفع که جایگاه ویژه در گردشگری و صعودهای ورزشی دارد اشاره کرد و افزود: تخصیص زمین برای خانه کوهنورد در شهرستان کوهرنگ انجام شده و برای راه اندازی این مکان تلاش میکنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان چهارمحال وبختیاری نیز در این مجمع گفت: مجمع سالیانه هیات‌های ورزشی فرصتی برای شنیدن صدای مخالف است و اعضای مجمع می‌توانند پیشنهادات و انتقادهای خود را به عملکرد هیات به راحتی بیان کنند.

حمید کریمی به وجود غارهای طبیعی و یخچال های دائمی در استان اشاره کرد و افزود: این قابلیت ها امکان توسعه ورزش و صعودهای زمستانی را در چهارمحال وبختیاری افزایش می دهد.

کریمی با بیان اینکه هم اکنون ۱۴ باشگاه کوهنوردی در چهارمحال وبختیاری در حال فعالیت هستند ادامه داد: هیچ منعی برای افزایش این باشگاه ها در استان وجود ندارد.

گفتنی است ، در این مجمع فرهاد بهمنی رئیس هیات کوهنوردی چهارمحال و بختیاری به ارائه گزارش اجرایی و مالی این هیات پرداخت و در نهایت از ۱۸ عضو مجمع رای مثبت گرفت.

۴۶

کد خبر 1224085

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =