«گرگم و گله می‌برم» راهی جشنواره پویانمایی شد/ اقتباسی از یک داستان دوست‌داشتنی

کارگردان انیمیشن کوتاه «گرگم و گله می‌برم» که در جشنواره پویانمایی تهران پذیرفته شده است درباره فیلم و این رویداد سینمایی توضیحاتی را ارایه داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، امیرهوشنگ معین کارگردان انیمیشن کوتاه «گرگم و گله می‌برم» که به تهیه‌کنندگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ساخته شده است، درباره داستان فیلم خود به خبرآنلاین گفت: 

او ادامه داد: فیلم «گرگم و گله می‌برم» تاکنون در جشنواره‌های داخلی و خارجی شرکت کرده و چند جایزه از جمله جایزه جشن مستقل انیمیشن را به خود اختصاص داده است. این فیلم همچنین در جشنواره رشد موفق به کسب جایزه بهترین فیلم در بخش آسیاپاسفیک شد.

این کارگردان انیمیشن با اشاره به حضور فیلمش در یازدهمین جشنواره پویانمایی تهران گفت: حضور در جشنواره پویانمایی تهران برای هر فیلمساز انیمیشن یک افتخار محسوب می‌شود و همه ما دوست داریم فیلمی که می‌سازیم در این جشنواره حضور یافته و دیده شود. حضور در کنار بهترین فیلم‌های داخلی و خارجی و ارایه فیلم در بازار جهانی این جشنواره یکی از بزرگ‌ترین دلایل علاقه فیلمسازان برای حضور در جشنواره پویانمایی تهران است. حضور در جشنواره پویانمایی تهران می‌تواند شرایط رایزنی برای شرکت در دیگر جشنواره‌های معتبر دنیا را فراهم کند.

معین با اشاره به سطح بالای جشنواره پویانمایی تهران اظهار کرد: در ایران کمتر جشنواره‌ای در سطح جشنواره پویانمایی تهران وجود دارد. جشنواره پویانمایی تهران به دلیل ثباتی که طی این سال‌ها داشته، توانسته خود را در سطح دنیا و بین فیلمسازان انیمیشن جهان مطرح کرده و جایگاه خوبی به دست بیاورد. امیدوارم این روند ادامه‌دار باشد و شاهد حضور فیلمسازان مطرح و داوران سطح بالا در این جشنواره باشیم.

او در پایان بیان کرد: جشنواره پویانمایی تهران نوعی اعتبار برای انیمیشن ایران است و باید از برگزاری آن حمایت کرد. اینکه با شرایط سخت کنونی جشنواره‌ای در این سطح برگزار می‌شود، خود پیشرفت رو به جلو است.

۲۴۱۲۴۳

کد خبر 1224461

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =