شرق نوشت: در پی وقوع سرقت‌های مشابه منزل در مناطق شمال شرق تهران که در آنها سارق یا سارقان بدون هیچ‌گونه تخریب و با استفاده از کلید وارد منازل شده و اقدام به سرقت اموال باارزش کرده بودند، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

کارآگاهان در تحقیقات پلیسی به موضوعی مشترک در همه سرقت‌ها رسیدند و در تحقیق از مال‌باختگان مشخص شد تمامی آنها در سه ماه گذشته به محل جدید سکونت خود نقل‌مکان کرده‌اند و پیش از آنها فرد دیگری در آنجا سکونت داشت که در همه موارد در مدت کوتاهی با لغو قرارداد اجاره منزل از آنجا جابه‌جا شده بود.
کارآگاهان در ادامه رسیدگی به پرونده  جوانی 25ساله را شناسایی کردند که با اسامی مختلف خانه‌ها را با ودیعه کم و کرایه ماهانه بالا اجاره کرده اما پس از گذشت مدتی کوتاه قرارداد خود را لغو کرده بود. در بررسی اطلاعات به‌دست‌آمده از صاحب حقوقی منازل محل سرقت، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که این جوان هر بار از یک شماره تلفن همراه جدید استفاده کرده است.
مأموران با انجام اقدامات ویژه پلیسی و جمع‌بندی شواهد، دلایل و قرائن به‌دست‌آمده اطمینان پیدا کردند همه سرقت‌ها به وسیله این شخص انجام شده است و در حالی که عملا هیچ‌گونه اطلاعات دقیقی از هویت واقعی او وجود نداشت، سرانجام کارآگاهان موفق به شناسایی هویت واقعی این مرد و دستگیری او شدند.
متهم در همان تحقیقات اولیه صراحتا به بیش از 30 فقره سرقت در مناطق شمال شرق تهران و سرقت لوازم و اشیای قیمتی و باارزش از قبیل ساعت، گوشی تلفن همراه، طلاجات، پول نقد و... اعتراف کرد. متهم علاوه بر اعتراف صریح به این شیوه و شگرد سرقت، در اعترافاتش به ده‌ها فقره سرقت دیگر این بار به شیوه توپی‌زنی و تخریب درِ ورودی منازل در مناطق شمال و شمال غرب شهر تهران نیز اعتراف کرد.
متهم در اعترافاتش درباره شیوه و شگرد خود در انجام سرقت‌ها گفت: ابتدا در مناطق مرفه‌نشین اقدام به اجاره منزل می‌کردم و پس از مدت کوتاهی محل زندگی خود را تغییر داده و به محل دیگر نقل مکان می‌کردم. با توجه به شناختی که از مشخصات و مختصات خانه‌ها داشتم، در زمانی مناسب به محل زندگی قبلی خود برمی‌گشتم و با استفاده از کلیدی که در اختیار داشتم اقدام به سرقت می‌کردم. در صورت تعویض قفل منزل از سوی مستأجر جدید، با زاغ‌زنی و اطمینان از نبود آنها در خانه با روش تخریب و توپی‌زنی وارد خانه می‌شدم و سرقت خود را انجام می‌دادم. متهم علاوه بر سرقت در مناطق شمال، شمال شرق و شمال غرب تهران به انجام سرقت منزل در مناطق نظام‌آباد، سبلان، مدنی و همچنین شهرستان قدس و کرج نیز اعتراف کرده که تحقیقات برای شناسایی این محل‌های سرقت نیز در دستور کار کارآگاهان قرار گرفته است.
متهم که عمده پول حاصل از سرقت‌های خود را صرف خوشگذرانی کرده است، به خرید خانه ویلایی در شهرستان بومهن و همچنین یک دستگاه خودروی مدل‌بالا اعتراف کرد که دستور توقیف این اموال از سوی مقام قضائی صادر شد. متهم همچنین توضیح داد با قسمتی از پول حاصل سرقت‌ها هزینه اعتیاد برادرش را تأمین کرده است.
سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ،  با تأیید این خبر گفت: متهم با قرار قانونی بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه 34 تهران و برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است و تحقیقات برای شناسایی دیگر جرائم ارتکابی و همچنین مال‌باختگان ادامه دارد.

17302

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1225026

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =