پول طرح ترافیک کجا می‌رود؟/ همه جای دنیا طرح زوج و فرد موقتی است جز ایران

باشگاه خبرنگاران نوشت: علیخانی گفت: چون زیرساخت‌های طرح ترافیک جدید مشکل داشت، لذا درآمدهای حاصل از اجرای این طرح نصف شد.

محمد علیخانی رئیس کمیسیون حمل ونقل و ترافیک شورای شهر تهران، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با درآمدهای حاصل از اجرای طرح ترافیک جدید چه میزان واگن و اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی اضافه شده است، اظهار کرد: در سال جاری درآمد شهرداری از اجرای طرح ترافیک نه تنها افزایش نیافته، بلکه کاهش پیدا کرده است.

رئیس کمیسیون حمل ونقل و ترافیک شورای شهر تهران در خصوص علت کاهش درآمدهای حاصل از اجرای طرح ترافیک جدید گفت: به دلیل مشکلات موجود در زیرساخت‌ها، درآمد هم نصف شده است، لذا وقتی که درآمد نصف شود، کارهایی که قرار بود از طریق این درآمد انجام شود، با مشکل روبرو خواهد شد.

وی با بیان اینکه قرار بود پول حاصل از طرح ترافیک در حمل و نقل عمومی هزینه شود، افزود: اینکه پول به دست آمده از طرح ترافیک در چه مسیری هزینه شده، هنوز مشخص نشده است.

علیخانی با اشاره به موضوع حذف طرح زوج و فرد تصریح کرد: در همه جای دنیا اجرای طرح زوج و فرد به صورت موقت راهگشا است و به شکل دائم جواب نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه ظرفیت ورود خودروهای مجاز به محدوده طرح ترافیک، ۶۸ هزار خودرو است، گفت: در حال حاضر دو برابر خودروهای مجاز، خودرو به صورت غیرمجاز و بدون پرداخت هیچ پولی به محدوده طرح ترافیک وارد می‌شود که علت این امر نقص زیرساخت‌ها است و اگر این زیرساخت‌ها تأمین شود، فقط خودورهای مجاز می‌توانند وارد این محدوده شوند.

۴۷۴۷

کد خبر 1225077

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
  0 1
  اتفاقا در خیلی از کشورها طرح زوج و قرد وجود داره این حرف ها را میزنید که از همه ماشین هایی که وارد این محدوده میشوند پول بگیرید
 • رضا IR ۱۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
  2 0
  خبر آنلاین عزیز بهتره یه موضوع دیگری را هم پیگیری بفرمایید . با شروع طرح ترافیک جدید هم شهرداری از مردم پول اخذ میکند یعنی در حساب بدهکار صاحب خودرو می رود و هم پلیس جریمه ورود طرح را برای صاحب خودرو در نظر میگیرد.
 • تقی IR ۱۲:۳۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
  1 0
  پیامک دادن برای اومدن به طرح ترافیک در فصل پاییز مبلغ 720000 ریال بدهکاری کجا باید رفت صورت ریز و تاریخ وساعت را گرفت وکنترل کرد ؟؟/ ت
  • ممد IR ۱۳:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
   1 0
   برو تو سايت my.tehran.ir مشخصات ماشين رو وارد كن و ثبت نام كن. هم ريز ورود و خروج رو ميبيني و هم ميتوني بدهي رو پرداخت كني