بازدید سیدعباس صالحی از موسسه «گل آقا»

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز با حضور در موسسه گل آقا ضمن بازدید از این موسسه با مدیران آن گفت‌وگو کرد و در جریان روند شکل‌گیری دوباره این موسسه قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سیدعباس صالحی با اشاره به نقش تاثیرگذار مجله گل آقا در دهه ۶۰ گفت: در حوزه فرهنگ و ادب دارای سرشاخه هایی از جمله آقای صابری "گل آقا" هستیم که رویش های اجتماعی و فرهنگی برای کشور ایجاد کرده اند.

او تصریح کرد: در این حوزه مرحوم صابری تاثیرگذاری جدی و کم مانند داشتند و اتفاق بزرگی که ایشان رقم زد این بود که با توجه به فضای جنگ در دهه ۶۰ با مجموعه طنز "دو کلام حرف حساب" به حوزه طنز ورود کردند و این بخش را سامان دادند.

صالحی ادامه داد: اینکه با وجود فضای خاص جنگ و سوءظن ها طنزی فاخر و همراه با احترام خلق شود کار بزرگی است و مرحوم صابری این اتفاق را در آن سال ها رقم زدند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در فضای بعد از جنگ و در دوران سازندگی نیز ایشان با ادبیات طنز فاخر خود اقدامات تاثیرگذاری داشتند.

او افزود: بسیاری از ایده هایی که آقای صابری داشتند منجر به شمولیت شد به طوری که حتی خود ایشان هم فکر نمی کردند که به چنین برندی تبدیل شود.

صالحی در عین حال تصریح کرد: توجه به سرمایه های اجتماعی ضروری است و گل آقا نیز از جمله سرمایه های اجتماعی کشور به شمار می آید.

در بخش دیگری از این دیدار، پوپک صابری فرزند مرحوم صابری ضمن ارائه گزارشی از روند شکل گیری احیای دوباره موسسه گل آقا گفت: تجربه های بسیاری در این موسسه وجود دارد که باید از ظرفیت های آن در حوزه های کودک و نوجوان بهره برد می توان با تجربه گذشته این موسسه مجموعه های جدید با توجه به فضای امروز تهیه کرد.

صابری افزود: توجه به فضای تالیف برای کودکان ضروری است.

در ادامه آقایان محمدزاده و داوودی گزارشی از مجموعه اقدامات این موسسه در حوزه های مختلف انیمیشن، اپلیکیشن، فعالیت های فضای مجازی و همچنین فعالیت های نوشتاری ارائه دادند.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1225573

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =