واکنش طالبان به ادعای آمریکا درباره توافق

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: سخنگوی طالبان گزارش برخی رسانه ها درباره آتش بس، توافق مذاکره با دولت کابل و همچنین تعیین مهلت 18 ماهه برای خروج نیروهای خارجی را رد کرد.

دور چهارم مذاکرات آمریکا با گروه طالبان عصر روز گذشته پس از 6 روز پایان یافته و ظاهرا این نشست با پیشرفت‌هایی همراه بوده است.

«ذبیح الله مجاهد»، سخنگوی طالبان در بیانیه ای اعلام کرد که در این مذاکرات دو طرف درباره خروج نیروهای خارجی از افغانستان و سایر مسائل مهم گفتگو کردند.

در بیانیه مجاهد تصریح شده است: «در این مرحله مذاکرات در مورد خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان و دیگر مسائل مهم و مربوطه بحث و پیشرفت صورت گرفت، اما چون موضوعات سنگین است و به بحث های زیادی نیاز دارد، فیصله صورت گرفت که در مورد بعضی مسائل لاینحل، هر دو طرف جریان مجلس را با بزرگان خود شریک نموده و دستور بگیرند.»

سخنگوی طالبان تاکید کرده که موضع این گروه در جریان گفتگوها این است که تا موضوع خروج نیروهای خارجی از افغانستان حل نگردد، پیشرفت در بخش های دیگر امکان ندارد.

سخنگوی طالبان گزارش برخی رسانه ها درباره آتش بس، توافق مذاکره با دولت کابل و همچنین تعیین مهلت 18 ماهه برای خروج نیروهای خارجی را رد کرد.

پیش از این برخی منابع از نهایی شدن توافقات میان آمریکا و طالبان پس از چهار دوره مذاکره خبر دادند.

52311

کد خبر 1226216

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =