روایت مربی ماندگار تاریخ فوتبال ایران از تیم کی‌روش؛بدون نقص

حشمت مهاجرانی می‌گوید هیچ تیمی در این دوره به اندازه ایران قوی نیست.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ عملکرد درخشان تیم ملی فوتبال کشورمان در جام ملت های آسیا، کارشناسان و منتقدان زیادی را به تمجید وادار کرده است اما حشمت مهاجرانی سرمربی پیشین تیم ملی، از آن دست چهره هایی بود که همیشه در این سال ها از ایران و کارلوس کی روش حمایت کرد. مهاجرانی در این خصوص گفت: «لذت واقعی برای من، زمانی بود که با پیروزی های قدرتمندانه، شاهد صعود ایران به نیمه نهایی بودم. انگار فوتبال ایران دوباره زنده شده است. من تجربه قهرمانی با ایران در آسیا را دارم و در این سال ها، همیشه در کنار فوتبال آسیا بودم. حالا بهتر درک می کنم که کسب پیروزی در این شرایط، چقدر سخت است و ما مشغول انجام کارهای سخت هستیم.»

او اضافه کرد: «همه تیم ها از نگاه من، محترم هستند به خصوص تیم های ژاپن، امارات و قطر که همراه با ایران به نیمه نهایی رسیده اند اما معتقدم کی روش یک تیم ملی بدون نقص ساخته که می تواند برای قهرمانی، شانس بسیار زیادی برای خود متصور باشد. من هم به اندازه همه ایرانی ها منتظر و امیدوار به کسب قهرمانی هستم و فکر می کنم ایران این قابلیت را دارد که طلسم 43 ساله را بشکند. هیچ تیمی به اندازه ایران آن قدر قوی نیست که حداقل روی کاغذ  و محاسبات خارج از زمین بتواند ما را مهار کند ولی باید با احتیاط و انگیزه بیشتری عمل کنیم و به جلو برویم.»

مهاجرانی در مورد ژاپن افزود: «این تیم همیشه مدعی کسب قهرمانی است. من به یاد نمی آورم که ژاپنی ها وارد یک تورنمنت شده باشند و به دنبال چیزی غیر از موفقیت بروند. آنها همیشه به خود، باور داشتند و بابت همین است که چه در فوتبال و چه در همه امور، موفق به پیشرفت شده اند. در فوتبال، چیزی قابل پیش بینی نیست ولی من فکر می کنم زمان آن فرارسیده که ایران به قهرمانی برسد و برای این کار، بازی با ژاپن برایش یک فینال مهم به حساب می آید. بعد از این فینال، می تواند به بازی با برنده قطر و امارات فکر کند. آنجا، فینال مهم تری وجود دارد. قطعا تقابل ایران و ژاپن، فوتبالی فراتر از قاره آسیا خواهد بود و همه می توانند از آن لذت ببرند. ما با امیدواری های بیشتری هم شاهد بازی هستیم چون ممکن است همه چیز بعد از قهرمانی در این جام برای ایران تغییر مثبت کند.»

254 251

کد خبر 1226440

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =