استرالیا هم درباره مادورو اعلام موضع کرد

وزیر امور خارجه استرالیا امروز (دوشنبه) از رهبر جناح مخالف ونزوئلا که خود را به عنوان رئیس‌جمهوری موقت این کشور معرفی کرده است، اعلام حمایت کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از وب سایت خبرگزاری رویترز، ماریس پین، رئیس دستگاه دیپلماسی استرالیا با انتشار بیانیه‌ای، اعلام کرد: استرالیا از اقدام خوآن گوآیدو، رئیس مجمع ملی ونزوئلا که خود را به عنوان رئیس‌جمهوری موقت معرفی کرده، حمایت می‌کند و این اقدام را به رسمیت می‌شناسد که این امر مطابق با قانون اساسی ونزوئلا و تا زمان برگزاری انتخابات برقرار خواهد بود.

در ادامه این بیانیه آمده است: ما اکنون از تمامی جناح‌ها می‌خواهیم در راستای یافتن راهکاری مسالمت‌آمیز برای وضعیت به وجود آمده همکاری سازنده داشته باشند و در راستای بازگشت دموکراسی احترام به حکمرانی قانون و حفظ حقوق بشر ملت ونزوئلا اقدام کنند.

این‌ در حالی است که وزارت امور خارجه نیوزیلند رویکرد متفاوتی در قبال تحولات ونزوئلا اتخاذ کرده است.

وینستون پیترز، وزیر امور خارجه نیوزیلند در این زمینه اعلام بی‌طرفی کرده و تأکید کرد: رویکرد نیوزیلند مبتنی بر بیانیه دادن درباره به رسمیت شناختن دولت‌ها نیست.

او تأکید کرد: ونزوئلا باید از طریق انتخابات آزاد و عادلانه درباره آینده خود تصمیم بگیرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی نیوزیلند گفت‌ که این کشور پیش‌تر درباره انتخابات ونزوئلا در سال ۲۰۱۸ نگرانی‌هایی ابراز کرده بود و این نگرانی‌ها پا بر جاست.

52310

کد خبر 1226489

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =