درخشش کتابداران استان سمنان در جشنواره منطقه ای قصه گویی

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان از درخشش کتابداران این استان در جشنواره منطقه ای قصه گویی خبر داد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان ، نورعلی غلامحسین نیا سماکوش در گفتگویی ضمن بیان اینکه  آئین اختتامیه جشنواره منطقه ای قصه گویی در تهران برگزارشد بیان داشت: سه کتابدار استان سمنان به مرحله ملی راه یافتند.

وی  با اشاره به این مطلب که آئین اختتامیه جشنواره منطقه ای قصه گویی  با حضور استان ‌های سمنان،قم،تهران والبرز برگزارشد افزود:در آئین اختتامیه که به صورت منطقه ای برگزار شد 16کتابدارمنتخب  استان سمنان از  مرحله اول  برای رقابت با دیگر کتابداران  انتخاب شدند.

 سماکوش با تاکید بر اینکه در مجموع شش کتابدار در جشنواره منطقه ای قصه گویی به مرحله ملی  راه یافتند گفت: از این تعداد سه کتابدار منتخب از استان سمنان بودند.

وی با اشاره به این مطلب که  زهرا رخشانی،سکینه پازوکی و سمیه رجبی از استان سمنان جز نفرات  منتخب برای حضور به مرحله ملی معرفی شدند افزود:از عباسعلی زیبا کتابدار این استان  هم به عنوان پیشکسوت قصه گویی تجلیل شد .

وی افزود:  این جشنواره با  هدف توسعه کمّی و کیفی قصه‌گویی به عنوان ابزاری تربیتی و فرهنگی در کتابخانه‌ها، شناسایی کتابداران قصه‌گو و ارزیابی میزان توانمندی و مهارت‌های آنان، سنجش مهارت‌ها و کارآمدی کتابداران در امر قصه‌گویی و همچنین توسعه و ترویج فرهنگ قصه‌گویی برگزارشد.

سماکوش تصریح کرد: با توجه به اهمیت و نقش موثر قصه‌گویی در انتقال مفاهیم آموزشی و تربیتی به کودکان و نوجوانان و به منظور توسعه و ترویج این واسطه فرهنگی اصیل و آموزش کتابداران در موضوع قصه‌گویی، معاونت توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد «نخستین جشنواره قصه‌گویی  نهاد کتابخانه های عمومی کشور» را برگزار کرد

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان گفت: این جشنواره در سه محور کلی «موضوع آزاد، دینی، انقلاب اسلامی، دفاع مقدس با درون‌مایه آموزشی، تربیتی»، «ادبیات عامه (فولکلور)، شاهنامه» و «قصه گویی با گویش محلی» بر گزار شد.

مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان سمنان نقش کتابداران را در جامعه مهم خواند افزود: فعالیت کتابداران در توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی بسیار مهم است.

46

کد خبر 1226718

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =