۰ نفر
۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۳
۳ روز بارانی پیش روی کشور

ایرنا نوشت: کارشناس سازمان هواشناسی گفت: با ورود سامانه بارشی امروز به کشور سه روز بارانی پیش روی کشور است و تا سه شنبه شاهد بارش باران در بیشتر نقاط کشور خواهیم بود.

کبری رفیعی در این باره گفت: سامانه جدیدی امروز از شمال غرب وارد شده و اکنون مناطقی مانند ماکو بارش برف و مناطق جنوبی بوشهر مانند بندر دیر و جزیره خارک بارش باران دارند.

وی اظهار داشت: طی ۲۴ ساعت آینده در شمال غرب، مناطقی از غرب و دامنه های البرز غربی در استان های قزوین و زنجان بارش باران و برف همراه با وزش باد پیش بینی شده است، از بعدازظهر امروز هم با شمالی شدن جریانات روی غرب سواحل دریای خزر استان هایی مانند اردبیل، گیلان و غرب مازندران بارش باران را همراه با کاهش نسبی دما خواهند داشت.

وی ادامه داد: با گسترش جریانات جنوبی بر روی دریای عمان از امروز تا سه شنبه نیز مناطقی از جنوب و جنوب شرق کشور بارش خواهند داشت که به شکل رگبار باران، رعد و برق گاهی وزش باد شدید و کاهش دما خواهد بود.

رفیعی افزود: فردا با تقویت این سامانه بارشی ضمن اینکه کاهش محسوس دما را در بیشتر مناطق کشور همراه با بارش باران داریم، به جز مناطق جنوب غرب بیشتر مناطق کشور درگیر بارش خواهند بود و روز دوشنبه از میزان بارش ها در نیمه غربی کشور کاسته می شود، در واقع بارندگی ها در آن مناطق پایان می یابد و بارش ها به مناطق شرقی کشور و بخش هایی از مرکز و سواحل دریای خزر محدود می شود.

به گفته وی، روز دوشنبه به جز نیمه غربی بقیه نقاط کشور درگیر بارش خواهند بود.

 وضعیت هوای تهران / گرمترین و سردترین نقاط کشور
کارشناس سازمان هواشناسی افزود: هوای تهران نیز امروز کمی ابری در برخی از ساعات افزایش ابر همراه با وزش باد خواهد بود، بیشینه دمای امروز پایتخت ۱۳ درجه و کمینه فردا صبح ۳ درجه بالای صفر خواهد بود، فردا نیز تهران بارانی خواهد شد.

رفیعی گفت: بندر عباس با دمای ۲۵ درجه بالای صفر گرمترین و شهر کرد با منفی ۵، زنجان منفی ۳، همدان و ارومیه منفی ۲ ، قزوین ، بجنورد ، سنندج و تبریز با منفی ۱ سردترین مراکز استانی هستند، اما ازنا در استان لرستان با منفی ۸ درجه و دیزین و بستان آباد با ۷ درجه زیر صفر به ترتیب سردترین مناطق در کشور در ۲۴ ساعت گذشته بودند.
۴۷۴۷

کد خبر 1228119

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =