۰ نفر
۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱

ایرنا نوشت: رئیس سومین کنگره سلامت مردان گفت: به ‌رغم دو دهه ارائه روش‌های جدید درمان ناباروری مردان، هنوز در برخی نقاط کشور نگاه غلط به ناباروری داشته و گمان می‌شود علت ناباروری فقط مربوط به زنان است؛ درحالی که تحقیقات نشان می دهد ۵۰ درصد علل ناباروری ها مردانه است.

سید جلیل حسینی روز دوشنبه اظهار داشت: توجه به سلامت مردان از 14 سال پیش آغاز شده و همچنان بحث ارتقای سلامت مردان در دستورکار قرار دارد؛ چرا که بار بیماری‌ها و مخاطرات ناشی از آن عمدتا در طبقه مردان است.
وی از رسانه‌ها خواست به موضوع ناباروری مردان بپردازند و اعلام کنند که مردان باید برای رفع این مشکل از مشاوره پزشکی، ویزیت و درمان لازم بهره‌مند شوند.
حسینی خاطرنشان کرد: بارها مشاهده شده که به ‌رغم وجود مشکل مردانه، زن چندین بار به پزشک مراجعه کرده در حالی که مشکل از جانب مرد بوده است.
وی با بیان اینکه توجه و نگاه جامع به سلامت مردان، برعهده وزارت بهداشت و واحدهای مختلف نظارتی و دانشگاهی است، افزود: این موضوع در سومین کنگره سلامت مردان مورد بررسی قرار می ‌گیرد.
حسینی اظهار داشت: موضوع سرطان‌های شایع در مردان از جمله پروستات، مثانه، ریه و کبد از دیگر موضوعات مورد بحث در این کنگره است که با توجه به پیشگیری از این بیماری‌ها، می توان هزینه‌های نظام سلامت کشور را کاهش داد.
وی ادامه داد: سلامت و عوامل بیماری زای مردان هر سال در کنگره سلامت مردان مورد بحث قرار می گیرد.
سومین کنگره سلامت مردان و یازدهمین کنگره مرکز تحقیقات بهداشت باروری و سلامت مردان یکم تا سوم اسفندماه سال جاری در تالار ابوریحان شهید بهشتی با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته برگزار می‌شود.

۴۲۲۳۸

کد خبر 1228871

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =