البرز مرکزی برای حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها ندارد

ذوالفقاری پور:گفت استان البرز با همه امکاناتی صنعتی و نیروی انسانی که دارد هنوز مرکز شتابدهی برای حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها ندارد.

مشاور شرکت داده پردازی ایران به عنوان نخستین شرکت کامپیوتری ایران در حاشیه نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری استان البرز با بیان اینکه حدود 20 مرکز شتابدهی در کشور فعالیت دارد گفت: استان البرز با همه امکاناتی صنعتی و نیروی انسانی که دارد هنوز مرکز شتابدهی برای حمایت از شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها ندارد.

وی با اشاره به اینکه در قالب یک مجموعه فناور در حال حاضر در پارک علم و فناوری البرز مستقر هستیم اظهار کرد: با حمایت شرکت داده پردازی ایران تلاش می کنیم در آینده نزدیک نخستین مرکز شتابدهی استان البرز را در پارک علم و فناوری البرز راه اندازی کنیم.

ذوالفقاری پور به اینکه شتابدهنده ساختاری حمایت‌محور است که برای رشد و توسعه شرکت های دانش بنیان، استارتاپ‌ها و آمادگی آن‌ها برای جذب سرمایه‌گذار و تشکیل شخصیت حقوقی مستقل فعالیت می‌کند، اظهار کرد: شتاب‌دهنده‌ها معمولاً دارای شخصیت حقوقی مستقل و خصوصی‌ بوده و می‌توانند مالک بخشی از سهام استارپ‌ها و شرکت‌های مستقر در خود شوند.

وی در ادامه از ارائه حمایت ها و فضا و امکانات و فناوری های مورد نیاز در حوزه شتابدهی برای شرکت ها و واحدهای فناور و تیم ها و هسته های فارغ التحصیل دانشگاه ها خبر داد.

مشاور شرکت داده پردازی ایران  در ادامه صحبت های خود تصریح کرد:از طریق این مرکز شتابدهی به ایجاد و تاسیس شرکت های دانش بنیان و شرکت های استارت آپی کمک می کنیم و در قبال آن سهمی در سود شرکت خواهیم داشت.

46

کد خبر 1228903

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =