۵ نفر
۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۸
افزایش حملات سایبری از نوع فیشینگ

83 درصد از کارشناسان امنیت اطلاعات می‌گویند در سال گذشته با حملات فیشینگ / Phishing روبرو شدند. این رقم در سال 2017 حدود 76 درصد بود.

به گزارش خبرآنلاین، به گفته محققان در موسسه Proofpoint روش‌های حمله سایبری موسوم به فیشینگ / Phishing (تلاش برای به دست آوردن اطلاعاتی مانند نام کاربری، گذرواژه، اطلاعات حساب بانکی و... از طریق جعل یک وب‌سایت، آدرس ایمیل و...)، ویشینگ/ Vishing (که از طریق پیغام صوتی عملیات نفوذ صورت می‌گیرد)، اس‌میشینگ/ smishing (که از طریق پیامک نفوذ صورت می‌گیرد) رو به افزایش گذاشته است. {لینک}

گزارش جدید به نام Phish Report بر اساس آمارگیری از 15 هزار کارشناس امنیت اطلاعات تنظیم‌شده که 96 درصد از آن‌ها می‌گویند حملات فیشینگ رو به افزایش بوده است.

83 درصد از پرسش‌شوندگان اعلام کردند که در سال 2018 فیشینگ را روی سیستم خود تجربه کردند. این رقم در سال 2017 حدود 76 درصد اعلام‌شده بود.

49 درصد نیز تجربه ویشینگ و اس‌میشینگ را اعلام کردند که این رقم سال قبل از آن 45 درصد بود. 4 درصد نیز از روی یو اس بی و مهندسی اجتماعی اغفال‌شده و سیستم را در اختیار نفوذگران قراردادند.

هکرها همچنان از طریق ایمیل به‌عنوان منبع اصلی حمله استفاده می‌کنند و اغلب کارمندان کمپانی‌های بزرگ را قربانی قرار می‌دهند.

به گفته «جو فررا» مدیر عمومی Proofpoint حملات پیچیده‌تر و هوشمندتر شده است.

گزارش کامل Proofpoint را از این لینک دریافت کنید.

5656

کد خبر 1229048

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =