هشدار ترکیه به حامیان گوآیدو و امکان تشدید بحران

ایسنا نوشت: وزیر خارجه ترکیه گفته کشورهای حامی رئیس جمهوری خودخوانده ونزوئلا بر مشکلات این کشور دامن می‌زنند و میلیون‌ها تن در ونزوئلا را به درد سر میندازند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ترکیه از نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا حمایت می‌کند در حالی که آمریکا، کانادا و بسیاری از کشورهای آمریکای لاتین از خوآن گوآیدو، "رئیس جمهوری خودخوانده" ونزوئلا حمایت می‌کنند.

مولود چاووش‌اوغلو، وزیر خارجه ترکیه گفت که کشورهای حامی گوآیدو باید برای حل بحران در ونزوئلا برای انجام گفتگوها بین طرف‌های درگیر تلاش کنند.

وی در استانبول به خبرنگاران گفت: مشکلی در کشوری وجود دارد و هر لحظه جرقه‌ای می‌تواند به آتشی تبدیل شود. در این مورد، آنها باید از طریق گفتگو و مذاکره مشکل موجود را حل و فصل کنند. اما آنها چگونه به این مساله رسیدگی می‌کنند؟ آنها از بیرون بر این مشکل می‌افزایند. مردم ونزوئلا با چنین رویکردی آزار می‌بینند و مجازات می‌شوند.

وزیر خارجه ترکیه همچنین گفت، آنکارا سال گذشته میلادی تلاش کرد تا آغازگر گفتگو میان واشنگتن و کشورهای آمریکای لاتین درباره ونزوئلا باشد اما امروز، هیچ یک از این کشورها که علیه ونزوئلا موضع گرفته‌اند، به دنبال گفتگو نیستند.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه که با کاراکاس روابط سیاسی و اقتصادی نزدیکی دارد، به مادورو تاکید کرد تا علیه تحولات ضد دموکراتیک بایستد.

52311

کد خبر 1229213

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =