شرایطی که باعث تداوم جریان آب زنده رود در اصفهان می شود

مهر نوشت:استاندار اصفهان گفت: اگر تفضل الهی شامل حال ما شود و شاهد رحمت الهی و نزولات جوی باشیم، جاری بودن آب زاینده رود تداوم پیدا می‌کند.

عباس رضایی اظهار داشت: افزایش خروجی آب از دریچه‌های سد زاینده‌رود به دنبال مباحثی کارشناسی صورت گرفت و ساعت‌ها روی آن کار شد و البته لطف و رحمت الهی نیز شامل حال مردم استان بوده است.

وی ادامه داد: امسال به فضل الهی، در بالادست بالای یک هزار و ۵۰ میلیمتر بارندگی داشتیم در حالی که سال قبل فقط ۱۲۵ میلیمتر بارندگی به ثبت رسیده است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه مدت جاری بودن آب محدود است، گفت: روزی که آب را جاری کردیم حجم آب ذخیره شده در پشت سد زاینده رود ۱۹۸ میلیون متر مکعب بود، ناگزیریم از اینکه حداقل ۱۱۰ میلیون متر مکعب را برای آب شرب و نیاز فصل تابستان حفظ کنیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر تفضل الهی شامل حال ما شود و شاهد رحمت الهی و نزولات جوی باشیم، جاری بودن آب تداوم پیدا می‌کند و مجبور هستیم که ۱۱۰ میلیون متر مکعب آب را در تابستان ذخیره داشته باشیم تا مردم با مشکل روبرو نشوند.

رضایی با درخواست از مردم برای صرفه جویی در مصرف آب گفت: از مردم استان اصفهان استدعا داریم که در مصرف آب صرفه جویی لازم را داشته باشند چون از وظایف شرعی، اخلاقی و مدنی ماست.

46

کد خبر 1229277

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =