۰ نفر
۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۶
انتقاد کرانچار از چند تیم لیگ برتری

زلاتکو کرانچار، سرمربی تیم فوتبال امید ایران به انتقاد از باشگاه‌هایی پرداخت که نفرات خود را در اختیار این تیم قرار نمی‌دهند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، زلاتکو کرانچار در حاشیه تمرین امروز (یکشنبه) تیم امید در جمع خبرنگاران گفت: ایده اصلی ما این بود که بعد از تورنمنت قطر دو اردوی خیلی خوب دیگر با حضور 30 بازیکن نهایی برای مسابقات داشته باشیم.

برخی باشگاه‌ها نه بازیکن خود را به ما می‌دهند و نه از آنها استفاده می‌کنند
وی در ادامه افزود:  شما دوستانی که از اول همراه ما بودید خیلی خوب می‌دانید که ما اردوهای زیادی را در تاریخ فیفا یا ایام دیگر برگزار کردیم و در این راه کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و در رآس آنها فدراسیون فوتبال همه توان خود را به کار گرفتند تا به تیم المپیک کمک کند که بعد از 40 و چند سال بتوانیم راهی المپیک شویم، اما در این مسیر باشگاه‌هایی بودند که نهایت همکاری را با ما داشتند و برخی باشگاه‌ها هم هستند که نه بازیکنان‌شان را در اختیار تیم امید قرار می‌دهند و نه حاضرند خودشان از آنها در بازی‌های لیگ استفاده کنند. به‌هرحال ما از سایر باشگاه‌هایی که با ما همکاری داشتند تشکر می‌کنیم و امیدواریم باشگاه‌های دیگر هم شرایط تیم امید را درک کنند و در اردوهای بعدی همکاری بهتری با ما داشته باشند.

اگر باشگاه‌ها با ما همکاری نکنند مجبوریم تصمیمی جدی بگیریم
سرمربی تیم امید در واکنش به این سؤال که «چرا وینفرد شفر از مهدی قاعدی و اللهیار صیادمنش در ترکیب استقلال استفاده نمی‌کند و در عین حال حاضر نیست آنها را به اردوی تیم امید بفرستد؟»، یادآور شد: اتفاقاً این موضوع در جلسه‌ای که روز گذشته با حمید استیلی و اعضای کمیته فنی داشتیم، مطرح شد. ما واقعاً درک نمی‌کنیم بازیکنی که یک دقیقه هم در باشگاهش فرصت بازی پیدا نمی‌کند چرا نباید به او اجازه داده شود که راهی اردوی تیم امید شود! البته به ما اصلاً ارتباطی ندارد که سرمربی محترم از چه نفراتی در ترکیب تیمش استفاده نمی‌کند، اما نه استقلال بلکه سایر باشگاه‌ها اگر واقعاً از بازیکن‌شان استفاده نمی‌کنند و حتی بعضاً آنها را روی نیمکت ذخیره‌ها هم نمی‌گذارند بهتر است با تیم امید همکاری بهتری داشته باشند. فعلاً در این زمینه ما صبور هستیم، ولی اگر در اردوهای بعد که از 5 و 12 استفند آغاز خواهد شد این باشگاه‌ها با ما همکاری نداشته باشند آن وقت مجبوریم یک تصمیم جدی بگیریم.

با کنار گذاشتن برخی بازیکنان تیم امید تضعیف خواهد شد و زحمات‌مان بی‌نتیجه می‌ماند
کرانچار در واکنش به طرح این موضوع که در صورت ادامه عدم همکاری برخی باشگاه‌ها با تیم امید آیا او بازیکنان‌شان را از لیستش خط خواهد زد یا خیر، خاطرنشان کرد: در این مورد باید در نشست با تاج و اعضای کمیته فنی یک تصمیم مهم بگیریم. اول اینکه راهکاری برای حال این موضوع بیاندیشیم و چنانچه در ادامه باشگاه‌ها تحت هیچ شرایطی حاضر به همکاری با تیم امید نباشند ما هم مجبور خواهیم شد برخی بازیکنان را که از بازی‌های آسیایی همراه‌مان بودند بعد از حضور در چندین اردو از تیم کنار گذاشته و نفرات جدیدی را دعوت کنیم، چرا که نمی‌توانیم در مسابقات شرکت نکنیم. به‌هرحال در آن صورت تیم امید تضعیف خواهد شد و زحمات‌مان بی‌نتیجه می‌ماند. ما امیدواریم که این اتفاق رخ ندهد و تصمیمات مهمی در این راستا اتخاذ شود تا باشگاه‌ها با تیم امید همکاری لازم را داشته باشند.

در اختیار داشتن بازیکنان شرط اساسی برای صعود به المپیک است
وی در مورد اینکه به نظرش چه امکاناتی برای صعود تیم امید به المپیک 2020 توکیو لازم است،‌ تصریح کرد: ما در وهله اول باید دو اردویی که پیش رو داریم را برگزار کنیم و بازیکنانی که تقریباً به طور کامل انتخاب کرده‌ایم را در اختیار داشته باشیم. این شرط اساسی است. از طرف دیگر نیاز به حمایت هواداران و مردم داریم. بازیکنان ما جوان هستند و نیاز به حمایت هواداران داریم تا به مرحله بعد صعود کنیم. بعد از آن هم برای آن مرحله برنامه‌ریزی خواهیم کرد.

برای ما خیلی مهم است که بازیکنان‌مان بازی کنند
سرمربی تیم فوتبال امید کشورمان درباره حضور یونس دلفی‌ در تیم شارلوا و اینکه ممکن است باشگاه‌های اروپایی بازیکنان خود را در روزهای غیر از فیفادی در اختیار تیم امید قرار ندهند،‌ گفت: قطعاً من باشگاه‌های خارجی را درک می‌کنم. آنها حق دارند از بازیکنان خود استفاده کنند و فقط نفرات‌شان را در فیفادی در اختیار ما قرار دهند، اما قطعاً برای ما خیلی مهم است که بازیکنان‌مان بازی کنند. مطمئناً وقتی باشگاه‌های خارجی هم ببینند بازیکنان در تیم امید بازی می‌کنند و در شرایط بدنی مطلوب دارند، از این موضوع استقبال می‌کنند. به نظرم باشگاه‌های استقلال، پرسپولیس، سپاهان و باشگاه‌های دیگر هم اگر بازیکنی در تیم‌شان فیکس نیست، به نفع‌شان است که او را به تیم امید بدهند تا در شرایط تمرین و بازی حضور داشته باشد.

چه دلیلی دارد همکاری که با تیم ملی شد با تیم امید صورت نگیرد؟!
کرانچار در پاسخ به این پرسش که «آیا نفرات تیمش به طور کامل انتخاب شده‌اند و بازیکن جدیدی دیگر به تیم دعوت نخواهد شد؟»، اظهار داشت: بازیکنانی که ما انتخاب کرده‌ایم همه از تیم‌های رده زیر 17 سال و زیر 20 سال هستند که سابقه حضور در مسابقات بین‌الملی را دارند. علاوه بر این، بازیکنان لیگ برتری هم به تیم امید دعوت شده‌اند. یعنی ما شکل به خصوصی در تیم‌مان ایجاد کرده‌ایم، منتهی این را باید بگویم که اگر قرار باشد به تیم امید، ملی نگاه کنیم، باید با تفاهم جلو برویم. همان‌طور که باشگاه‌ها برای جام ملت‌ها با تیم بزرگسالان همکاری کردند و حدود 50 روز لیگ تعطیل شد، چه دلیلی دارد برای ما این همکاری صورت نگیرد؟ به نظرم حتی می‌شود با هماهنگی تعدادی از مسابقات را هم جابه‌جا کرد.

قبلاً تیم ملی اولویت داشت اما الان نوبت تیم امید است
«با جدایی کی‌روش از تیم ایران، تیم امید اکنون می‌تواند بدون دغدغه از امکانات پِک استفاده کند، موضوعی که در گذشته گفته می‌شد اجازه آن به تیم امید داده نمی‌شد و همچنین دلیل عدم استفاده از زمین چمن کمپ تیم‌های ملی چیست؟»، کرانچار در واکنش به طرح این سؤال از سوی خبرنگاری گفت: ما قبلاً نیازی به پِک نداشتیم، چون مکان و اردوی‌مان متفاوت بود و عملاً نیازی به این مجموعه پیدا نمی‌کردیم. ضمن اینکه تیم ملی به رهبری کی‌روش، به تیم امید اولویت داشت، اما الان با توجه به اینکه فعالیت تیم بزرگسالان تمام شده است، فدراسیون هم با همکاری بسیار خوبی دارد. در مورد زمین کمپ هم از ما خواهش شده است در صورت امکان تا اواخر اسفندماه صبر کنیم، چون دمای هوا به زیر صفر می‌رسد و ممکن است زمین آسیب ببیند.

کرانچار در پایان در واکنش به پرسش عجیب خبرنگاری که از او پرسید شاید کی‌روش کلید پِک را با خود برده است،‌ عنوان کرد: نظری در این مورد ندارم (با خنده). نباید به این مسائل پرداخت!

256 43

کد خبر 1230562

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =