صد در صد اعتبارات سفر رییس جمهوری به البرز تخصیص می یابد

استاندار البرز گفت: با توجه به پیگیری های مستمر در خصوص تخصیص اعتبارات مصوب در سفر رییس جمهوری به البرز، این نوید را به مردم البرز می دهم که طی آخرین تماس با رییس سازمان برنامه و بودجه قول تخصیص صد در صدی این اعتبارات را دریافت کردم.

به گزارش خبرآنلاین، شهبازی در برنامه گفتگوی ویژه خبری در مرکز صدا و سیمای البرز با گرامیداشت چهل سال رشادت، ایثار و با هم بودن مردم، افزود: حضور و خواست مردم با رهبری امام راحل (ره) باعث شد انقلاب بزرگ اسلامی به ثمر بنشیند و در تاریخ جهان جاودانه شود.

دکتر شهبازی با اشاره به آخرین سفر شهرستانی بمناسبت دهه مبارک فجر، گفت: در ساوجبلاغ حدود ۱۲۰ پروژه با اعتباری حدود ۴۲۰ میلیارد تومان بمناسبت دهه مبارک فجر افتتاح شد که بستر اشتغال برای ۶۰۰ نفر ایجاد شد.

وی افزود: در یکی از نقاط شهر هشتگرد دیدار چهره به چهره با مردم نیز صورت گرفت و موضوعات و مسائل مردم شهرستان را از نزدیک مورد بررسی قرار دادیم.

استاندار البرز با قدردانی از تلاش های مرکز صدا و سیمای البرز برای انعکاس اخبار این ایام، اضافه کرد: در این ایام رسانه ها با حضور خود در جهت اطلاع رسانی دقیق از اقدامات صورت گرفته، بسیار موثر بودند که از حضورشان تقدیر و تشکر داریم.

وی گفت: آنچه به من انرژی می داد فعالیت بخش خصوصی  در پروژه های این ایام بود که مردم و سرمایه گذاران داخلی و خارجی همچنان با امید و شور در عرصه های اقتصادی و عمران و آبادانی استان حاضر هستند.

دکتر شهبازی افزود: برندهای مطرحی که در استان و به خصوص در اشتهارد مستقر هستند، در این شرایطی که نظام سلطه درصدد ایجاد وحشت و ناامیدی هستند، فاز توسعه واحد خود را به بهره برداری رساندند.

وی عنوان کرد: آنها با عشق به کشور و مردم فعالیت خود را گسترش می دهند و در این راه با سرمایه شخصی و بدون کمک دولت اقدام می کنند.

استاندار البرز گفت: استان البرز در تولید دارو و قطعات خودرو یکی از قطب های اصلی کشور است و این استان به یک کارگاه عظیم تولید و شغل تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه ارتباط با مردم در نقاط مختلف شهر به صورت مستمر و مکرر در دستور کار دارم، افزود: نشست های مختلف با سازمان ها، تشکل ها و گروه های سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی و بازدیدهای سرزده از محله های مختلف را همواره انجام می دهم.

دکتر شهبازی خاطرنشان کرد: دید و بازدیدها از نقاط مختلف استان و دیدار چهره به چهره با مردم البرز، محدود به این ایام نمی شود.

وی گفت: در این ایام ۴۹۰ پروژه با اعتباری حدود هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در ۶ شهرستان البرز به بهره برداری رسید. 

استاندار البرز افزود: طرح ها و پروژه هایی در این ایام افتتاح شد که بلافاصله در اختیار مردم قرار گیرد و کلنگ زنی ها با پشتوانه اعتباری صورت گرفت چراکه ما به اقدامی که انجام می دهیم متعهد هستیم.

وی ادامه داد: گازرسانی به روستاها در شرایطی کلنگ زنی شد که پیمانکار و مدیرکل شرکت گاز استان، بهره برداری از آن را تا هفته دولت سال آینده تعهد دادند.

دکتر شهبازی گفت: پروژه گازرسانی به روستاهای محور کرج_چالوس نیز طی بررسی های صورت گرفته طی ۲ تا ۳ سال آینده به بهره برداری می رسد. 

وی افزود: تبدیل لکه های صنعتی به شهرک، یکی از دغدغه های من بود چراکه واحدهای مستقر در این شهرک ها نمی توانستند از امکانات، تجهیزات و تسهیلات برخوردار شوند.

استاندار البرز اضافه کرد: اکنون که بعد از ۱۰ سال پیگیری مجدانه مجموعه استان و مسئولان کشور، لکه صنعتی ماهدشت به شهرک تبدیل شد و ۸۴ واحد صنعتی از تسهیلات لازم بهره مند می شوند.

وی با بیان اینکه در سند آمایش سرزمین برای ما نقشه راه ترسیم شده، گفت: این سند در شورای توسعه استان، مبنای کار ما محسوب می شود.

دکتر شهبازی افزود: بر اساس سند آمایش سرزمین، نقشه راه ما در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و... مشخص است.

وی عنوان کرد: استعدادها و ظرفیت های مناطق استان در بخش های اقتصادی، صنعتی، کشاورزی، گردشگری و... مشخص شده و بروز می شود.

استاندار البرز گفت: در روز معرفی بنده به عنوان استاندار البرز، رییس جمهوری با اشراف کامل به مسائل البرز، دغدغه های استان را برشمردند.

وی افزود: توسعه راه های البرز و تسریع در تکمیل پروژه های این حوزه از جمله اولویت های تعیین شده از سوی رییس جمهوری بود.

دکتر شهبازی با اشاره به حضور مسئولان ملی برای بررسی وضعیت پروژه های راه سازی البرز، اظهار کرد: بر اساس تعهد پیمانکار و مسئولان مربوطه پروژه همت در نیمه اول سال ۹۸ زیر بار ترافیک می رود.

وی گفت: قطار شهری کرج_هشتگرد بر اساس تعهدات و در صورت تامین امکانات تا پایان سال آینده به بهره برداری می رسد. 

استاندار البرز افزود: راه هشتگرد_طالقان بعنوان یک مسیر دسترسی مهم برای منطقه تا تیرماه ۹۸ و راه چرمشهر تا آبیک نیز تا پایان سال ۹۸ به سرانجام می۵ رسد.

وی عنوان کرد: حدود ۶ کیلومتر از قطار شهری کرج نیز طبق تعهد پیمانکار تا پایان سال آیند به بهره برداری می رسد.

وی گفت: با توجه به پیگیری های مستمر در خصوص تخصیص اعتبارات مصوب در سفر رییس جمهوری به البرز، این نوید را به مردم البرز می دهم که طی آخرین تماس با رییس سازمان برنامه و بودجه قول تخصیص صد در صدی این اعتبارات را دریافت کردم.

استاندار البرز افزود: تعریض اتوبان تهران_کرج از گرمدره تا حصارک در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه صنعت استان، ادامه داد: با اهتمام ویژه ای در این بخش ورود کردیم که حتی یک مورد تعدیل نیرو و تعطیلی واحد را نداشته باشیم.

دکتر شهبازی گفت: کارگروه اقتصاد مقاومتی و ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان به صورت مستمر و منظم در شهرستان ها و مرکز استان برگزار می‌شود.

وی افزود: مجموعه اقتصادی و فرودگاهی پیام، فرصت مغتنمی است که به طور قطع از آن بهره برداری می شود.

استاندار البرز گفت: البرز منابع انسانی ارزشمندی دارد و ارتباط و هم گرایی کم نظیر مردم این استان به تعبیر مقام معظم رهبری ایران کوچک، با هم به نوعی پدافند غیر عامل و ظرفیتی بزرگ است.

وی افزود: اکنون مجموعه نیروهای استان برخط هستند و اگر سرمایه گذاری از عدم همکاری دستگاه ها گلایه کند، پیگیری لازم صورت می گیرد. 

دکتر شهبازی با اشاره به راهپیمایی ۲۲ بهمن ۹۷ خاطرنشان کرد: انقلاب سال ۵۷ نشات گرفته از ۱۰۰ سال تلاش و همیت مردم است.

وی گفت: این انقلاب خون ها، رنج ها و مشقت های زیادی همراه داشته و این انگیزه و خواست به نسل های بعدی نیز منتقل شد.

استاندار البرز با اشاره به اینکه در تمامی کشورها سختی و مشکلات در مقاطع مختلف وجود داشته، افزود: در تمامی کشورهایی که نظام و ساختار سیاسی، اقتصادی و اجتماعی آنها قدمت بالایی دارد و حتی توسعه یافته هستند، موانع بزرگی ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: در ادوار مختلف پس از پیروزی انقلاب اسلامی و تحمیل جنگ و فشارهای اقتصادی، این نظام توانسته با حمایت مردم پایدار باشد.

دکتر شهبازی گفت: اگر مردم با همان همت، تلاش و راهبرد و به تبعیت از انقلاب ۵۷ که همه طبقات اجتماعی مردم حضور داشتند ادامه مسیر دهند، همچنان حضوری تماشایی خواهند داشت.

وی افزود: امید است ما بعنوان کارگزاران نظام فرصت های موجود را صرف حواشی نکرده و با تبعیت از منویات رهبری مبنی بر اینکه با تغییر رفتار دشمن، متحدتر و منسجم تر حضور خواهیم یافت.

۴۶

کد خبر 1230923

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =