افشاگری ترکیه درباره سفر دادستان سعودی به آنکارا

حزب عدالت و توسعه حاکم در ترکیه اعلام کرد، عربستان سعودی با همکاری با مسؤولان ترکیه‌ای درباره تحقیقات در خصوص قتل جمال خاشقچی مخالفت کرده است.

 به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، عمر چلیک، سخنگوی حزب عدالت و توسعه حاکم در ترکیه در کنفرانس مطبوعاتی بعد از نشست کمیته مرکزی این حزب در آنکارا گفت: ما به سفر اگنس کالامارد گزارشگر ویژه سازمان ملل درباره اعدام خودسرانه و فراقانونی به ترکیه برای تحقیقات در خصوص پرونده قتل جمال خاشقچی روزنامه‌نگار منتقد عربستان سعودی اهمیت می‌دهیم. ما همچنان با شفافیت به تحقیقات درباره این قتل ادامه خواهیم داد. مسؤولان عربستان سعودی هنوز به درخواست ما برای همکاری در این راستا پاسخی نداده‌اند و ما هنوز شاهد همکاری مناسب و کافی برای تحقیقات در خصوص این پرونده نبوده‌ایم.

گزارش مسؤول سازمان ملل نشان‌دهنده دست داشتن مسؤولان دولتی عربستان سعودی در این جنایت وحشیانه است.

چلیک بر لزوم محاکمه عاملان این جنایت در دادگاه‌های استانبول تاکید کرد چرا که این جنایت در این شهر رخ داده است.

وی فاش کرد: سعود المعجب دادستان کل عربستان سعودی برای اطلاع یافتن از اسناد و مدارکی که ما در اختیار داریم به ترکیه آمد نه به خاطر همکاری با دستگاه قضایی ترکیه.

چلیک بر لزوم تحقیقات بین‌المللی برای شناسایی مسؤولان این جنایت تاکید کرد و گفت: ما همچنان به پیگیری تحقیقات درباره این پرونده ادامه خواهیم داد. ما تاکید کردیم که هرگز سرپوش گذاشتن درباره این جنایت را نخواهیم پذیرفت. آنکارا مخالف سرپوش گذاشتن بر آمران این قتل است.

52311

کد خبر 1231142

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =