در دیدار علی لاریجانی با نخست وزیر ژاپن چه گذشت؟

علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دومین روز سفر خود به ژاپن با شین زو آبه نخست وزیر این کشور دیدار و گفت و گو کرد.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از خبرگزاری ها، نخست وزیر ژاپن در دیدار با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تا کنون 7 بار با آقای روحانی دیدار داشته ام و این موجب خوشحالی بنده است. از رویکرد دولت ایران در حفظ برجام حمایت می کنیم و از اینکه در مورد پولشویی قوانینی تصویب شده استقبال می نماییم.

وی با بیان اینکه حفظ برجام برای ادامه روابط ایران و ژاپن ضروری است،‌گفت: ما برای حفظ روابط اقتصادی با ایران با دولت آمریکا صحبت کرده و توانستیم برای خرید نفت از ایران موافقت آنان را کسب کنیم.

نخست وزیر ژاپن همچنین تصریح کرد: برای ثبات منطقه ، ایران کشوری مهم و بزرگ است و نقش سازنده ای داشته است. رفت و آمد میان نمایندگان مجلس دو کشور اهمیت زیادی دارد. سفر جنابعالی و نمایندگان کمک می کند روابط دو جانبه گسترش و تعمیق یابد. ما مجبوریم با توجه به تأثیر تحریم های آمریکا بر شرکت های ژاپنی تصمیم گیری کنیم،‌ البته بنای خودمان بر همکاری و گسترش روابط با ایران است، همانگونه که  در موضوع نفت پیگیری کردیم در سایر موارد نیز دنبال می نماییم.

در ادامه نیز  لاریجانی عنوان کرد: همکاری ایران و ژاپن در زمینه های مختلف به نفع دو کشور است. ما در برجام هستیم و آژانس آن را تأیید کرده است، دولت آمریکا عهدشکنی کرد و از آن خارج شد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه نیز مواردی را در زمینه های روابط دو کشور برشمرد.

در پایان مقرر شد در مورد افرادی که گفته می شود ایرانی هستند و در ژاپن نگهداری می شوند دو کشور هماهنگی های لازم را به عمل آورند.

2929

کد خبر 1231755

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =