از ۹۰۰ خطیب نمازجمعه، کدام یک با منفی‌گرایی مخالفت می‌کند؟

ایلنا نوشت: یک عضو جامعه روحانیت مبارز خاطرنشان کرد: باید به توصیه رهبری درخصوص امید توجه کنیم و از این خط پیروی کنیم زیرا راه آینده است.

سیدرضا اکرمی درباره بیانیه رهبری در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی ایران و توصیه ایشان به جوانان گفت: چهل سال از انقلاب گذشته است و  در مورد انقلاب اسلامی ما واکنش‌ها و عکس‌العمل‌هایی در داخل، منطقه و خارج  از آن به وجود آمده است. برخی‌ها مانند کشورهای مرتجع عرب، آمریکا و اسرائیل از آغاز با جمهوری اسلامی ایران  مخالف بودند و هستند زیرا با منافع استکباری آنان هماهنگ نیست.

وی با بیان این‌که افراد در مواجهه با انقلاب به چند دسته تقسیم می‌شوند، اظهار داشت: عده‌ای بعد از آنکه انقلاب اسلامی را به درستی شناختند عاشق،‌ علاقمند و شیفته انقلاب ما شدند، برخی همچنان در حال تجربه و آزمایش هستند که چه می‌شود؟ با این‌ها باید مدارا و تحمل کرد تا نتیجه برای‌شان مشخص شود.

این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به توصیه‌های رهبری به جوانان اشاره کرد: رهبری با انتشار این بیانیه پس از ۲۲ بهمن نشان دادند که بر تجربه چهل‌سال گذشته برای پیمودن مسیر تاریخی و خاص امروز توجه دارند و آن را مبنا قرار داده‌اند. باید ابتدا بر اصول‌مان ثابت قدم بمانیم و سپس فروع نیز به محکمات بیاویزیم و از متشابهات پیروی نکنیم. پس باید از فرصت‌ها استفاده کنیم و ظرفیت‌ها را به مرحله بهره‌برداری برسانیم. آنچه که بسیار مهم است این است که ما در داخل به ظرفیت‌های خودمان تکیه و روی پای‌های خودمان بایستیم. قرآن می‌فرماید باید از ظرفیت‌های خودمان استفاده کنیم و اگر اینگونه باشید آسیب و آزار دیگران نمی‌تواند کار ساز باشد و این نکته‌ای است که جوانان باید به آن اهتمام ورزند.

وی با بیان اینکه تاکید رهبری بر توسعه زیرساخت‌های عمرانی و اقتصادی است، عنوان کرد: نقدینگی موجود در کشور هزار تریلیون و ۷۰۰ هزار میلیارد تومان است که باید در کارگاه‌‍‌ها و شهرک‌های صنعتی،‌کشت،‌ حمل و نقل سرمایه‌گذاری شود تا علاوه بر اشتغال‌زایی برای جوانان، خون تازه در رگ‌های اقتصاد کشور جاری کند.

اکرمی خاطرنشان کرد: باید توجه داشته باشیم کسانی که دشمن هستند برای ما دل نمی‌سوزانند پس ما نباید  تحت تاثیر القائات آنان قرار گیریم باید با فراغ بال به سوی پیشرفت گام برداریم . دیکته نانوشته و سخنرانی نگفته غلط ندارد. به نقاط مثبت تکیه کنیم از تجربه‌های مفید آن برای پیشروی و پیشرانی استفاده کنیم.

این عضو جامعه روحانیت مبارز با اشاره به توصیه‌ رهبری درباره امید و نگاه خوشبینانه به آینده، بیان کرد: ما در حال حاضر ۹۰۰ تریبون نماز جمعه در هفته داریم وجدانا نگاه کنیم کدام خطیب نماز جمعه به مردم امید و آگاهی می‌دهد و با منفی‌گرایی و انزاوگرایی مخالفت می‌کند . باید پیرو کسی باشیم که دعوت به امید می‌کنند و می‌گویند به گذشته افتخار کنیم و راه آینده را در پیش بگیریم.

۲۱۴۲۱۴

کد خبر 1232114

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =