رفعتی: نه خورشیدی از شفر عذرخواهی کرد، نه قرار است عذرخواهی کند

رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال معتقد است داوران در مسابقات هفته هجدهم لیگ برتر هیچ اشتباه تاثیرگذاری در نتیجه مسابقات نداشته‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، داوود رفعتی رئیس دپارتمان داوری با بیان این مطلب گفت:خوشبختانه در بازی‌های این هفته تا کنون شاهد قضاوت‌های بسیار خوبی بوده ایم و هیچ اشتباه تاثیرگذاری از سوی داوران در این بازی‌ها اتفاق نیافتاده است.

رفعتی اضافه کرد: طبیعتا ممکن است اشتباهات جزئی در برخی بازی‌ها وجود داشته باشد، اما هیچ اشتباه تاثیرگذاری مشاهده نشده و عملکرد داوران بسیار خوب بوده است. همچنین در خصوص مسابقه حساس تراکتورسازی و استقلال تهران باید بگویم قضاوت تیم داوری در این بازی فوق العاده بود. با توجه به شرایط ویژه و حضور بیش از ۸۰ هزار تماشاگر در ورزشگاه همچنین حساسیت بازی عملکرد بسیار خوبی را دیدیم. حتی داوران پشت دروازه هم عملکرد خوبی داشتند و نشان می‌دهند که به هماهنگی لازم رسیده اند.
رئیس دپارتمان داوری همچنین گفت: در این مسابقه برخی مدعی بودند که باید کارت زرد دوم به اشکان دژاگه داده می‌شد، اما این مسئله به هیچ وجه صحت ندارد. حتی ممکن است در برخی دیگر از کشورها چنین جریمه‌ای در نظر گرفته شده باشد، اما معیار ما قوانین فیفا و الگوهای داوری است. دژاگه در صحنه شادی گل حرکت نادرستی انجام نداد که باعث تحریک تماشاگران شده باشد و کاملا رفتاری عادی داشت که نمی‌تواند باعث دریافت کارت زرد شود. در مسابقه لهستان و سنگال در جام جهانی هم بازیکن لهستان چنین حرکتی را انجام می‌دهد، اما می‌بینیم که جریمه نمی‌شود.
رفعتی در پایان گفت: گفته شده که داور مسابقه تبریز در این خصوص یا هر موضوع دیگری عذرخواهی کرده، اما این مسئله هم صحت ندارد چرا که اولا در این بازی هیچ اشتباه تاثیرگذاری دیده نشده که داور بخواهد از کسی عذرخواهی کند و البته حتی اگر در یک بازی داور مرتکب اشتباهی شود از عوامل تیم‌ها عذرخواهی نمی‌کند.

256 251

کد خبر 1232598

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =