عملیات خاک‌برداری ریزش کوه خیابان جلال آل‌احمد شهرکرد در حال انجام است

معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهرداری شهرکرد گفت: از روز گذشته با کمک دستگاه‌هایی متولی همچون شهرداری، اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و بنیاد مسکن، حدود ۱۷ دستگاه کامیون، سه دستگاه بیومکانیکی، یک دستگاه بولدوزر، دو دستگاه لودر و حدود ۲۵ نیروی عملیات برای رفع خطر و انجام خاکبرداری اصولی در محل حادثه در حال انجام اقدامات لازم هستند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری به نقل از روابط عمومی شهرداری، عبدالصادق نجفی با اشاره به لغزش خاک در منطقه میرآباد شرقی شهرکرد- خیابان جلال آل احمد، اظهار کرد: جنس زمین و لایه‌های خاک در نقاط مختلف، متفاوت است، و لایه‌های خاک در این خیابان از نوع خاک رُس و مارن بوده که این خاک‌ها نزدیک به هفت برابر وزن خود آب جذب می‌کنند 

وی تصریح کرد: به دلیل بارندگی صورت گرفته و آماده‌سازی‌هایی همچون ترانشه‌های خاکی که در گذشته در این خیابان به صورت غیراصولی انجام شد و خاکبرداری غیر اصولی دراین منطقه، آب به لایه‌های زمین نفوذ کرده و سست بودن زمین، موجب رانش خاک تپه موجود در خیابان جلال آل احمد شد.

نجفی ادامه داد: خاکبرداری غیراصولی در حدود شش متری ساختمان در حال انجام بود.

وی اضافه کرد: بلافاصله پس از وقوع این حادثه، اقدامات اولیه برای رفع خطر به عمل آمد و هیچ خسارتی به افراد و ساختمان‌ نرسید.

نجفی با بیان اینکه  ۲۰ هزار مترمکعب خاک که در منطقه میرآباد شرقی شهرکرد دچار لغزش شده است حدود ۸ هزار مترمکعب آن تاکنون جمع‌آوری شده است و مابقی آن نیز طی سه روز آینده به پایان می رسد.

معاون امور زیربنایی و حمل و نقل شهرداری شهرکرد ادامه داد: اقدامات انجام شده در محل حادثه به‌گونه‌ای است که دیگر در آینده مشکلی پیش نمی‌آید.

نجفی با بیان اینکه ساکنان ساختمان مجاور در جای دیگری اسکان داده شدند، ادامه داد: اکنون خطر رفع شده اما برای اطمینان به درخواست ساکنان و مدیریت شهری قرار شد روی ساختمان کار کارشناسی انجام شود که شورای فنی استان از ساختمان بازدید کرد تا پس از اعلام نظر نهایی نسبت به اسکان ساکنان در ساختمان اقدام شود.

۴۶

کد خبر 1233012

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =