آقای قالیباف! فقط یک قلم از بدهی‌های دوران شما ۳۰ هزار میلیارد تومان وام بانکی است

زهرا نژادبهرام عضو شورای شهر تهران در روزنامه اعتماد نوشت:ادعاهای آقای محمدباقر قالیباف که در برنامه تلویزیونی «بدون توقف» از شبکه سوم صدا و سیما پخش شده است نکته‌ها و فرض‌هایی را در ذهن متبادر می‌کند که شاید بتوان از بخش فرض‌ها گذشت اما در مورد ادعاهایی که درباره وضعیت مدیریت شهری مطرح شده نمی‌توان بی‌تفاوت بود.

 آنچه مهم است اینکه گزارش‌هایی از بخش‌های مختلف به شورای شهر تهران داده می‌شود که همگی موید این نکته است که شهرداری‌ تهران بدهی دارد. این حرف آقای قالیباف که می‌گوید شهر بدهی ندارد دچار یک مشکل اساسی است و ایشان باید مجددا اسنادی که خودشان دارند یا در اختیار دوستان‌شان است را بررسی کنند.

تنها در یک مورد شهرداری تهران ۳۰ هزار میلیارد تومان به بانک‌ها بدهی دارد که وقتی بدانیم شهرداری تهران در فاصله یکسال و نیم اخیر وامی دریافت نکرده است پرواضح است که این بدهی متوجه مدیریت شهری در دوره آقای قالیباف است.

به جز این، آقای قالیباف می‌توانند روزهای یکشنبه و سه‌شنبه سری به شورای شهر تهران بزنند و حضور پیمانکارانی که در اعتراض به عدم پرداخت حق پیمان خود تجمع می‌کنند را از نزدیک ببینند. این پیمانکاران در دوره مدیریت ایشان قرارداد بسته‌اند و طلبکار هستند. چنین وضعیتی را نمی‌توان نادیده گرفت و گفت شهرداری تهران بدهی‌ای نداشته است .

اما از منظری دیگر هم پخش سخنان آقای قالیباف قابل تأمل است. رفتار صدا و سیما که به‌طور مرتب تجمع‌های پیمانکاران مقابل شورای شهر تهران را پخش می‌کند جای پرسش دارد که چگونه از آقای قالیباف نپرسیده است اگر شهرداری تهران بدهی نداشته است پس این همه تجمع برای چیست؟ در عین حال رسانه ملی باید همان ظرفیتی که برای آقای قالیباف ایجاد کرد را برای مجموعه مدیریت شهری کنونی و دوستان ما در شورای شهر تهران هم ایجاد کند.

۲۳۳۰۲

کد خبر 1233168

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 4
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 2
 • عبدالکریم IR ۰۸:۱۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
  0 0
  مگر با آقای قالیباف این پیمانکاران قرارداد مستقیم و شخصی بسته اند که حالا بدهی اش بعهده ایشان باشد؟ قراردادها با یک فرد بسته نمی شود بلکه یک سازمان طرف قرارداد است . حال که آن شخص رفته ، سیستم بایستی جوابگوی قرارداد فی ما بین باشد این گونه انشا نوشتن به نحوی که مخاطب برداشت کند آقای قالیباف 30 میلیارد برده و فلان کرده کاری ناصحیح و غیر شان و منزلت اسلامی ست
 • IR ۰۹:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
  0 0
  شما که اینقدر بدهی و خرابی های افراد برای مملکت برایتان مهم است چرا درباره حسین فریدون . برایدر جهانگیری و غیره چیزی نمی کویید . از دوستان نتان هستند و باید ماله بکشید . اوکی
 • IR ۰۹:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
  0 0
  خانم نماینده چه انتظار زیادی از صدا وسیما داره !!!! مگه صدا و سیما ملی هست که در اختیار همه باشد ؟؟؟!!! بلکه از یک جریان خاصی است و باید هم در اختیار همان جریان باشد!!!و کاملا میلی است و به هیچ کس هم مربوط نیست چکار می کنند!!!
 • IR ۰۹:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
  0 0
  چرا یک نفر باید مدیر بشه و بعد به دلیل ناکارآمدی این همه بدهی رو دست مردم بذاره و بعدش هم هیچی به هیچی؟ یعنی اینها در قبال رفتار و اعمال خود مسئول نیستند؟