اعتراف باند ۶ نفره سارقان به ۸۰ فقره سرقت

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری باند ۶ نفره سارقان منزل خبر داد و گفت: اعضا ۶ نفره این باند که در منزلی در محدوده میدان امام حسین(ع) اقامت داشتند در یک عملیات غافلگیرانه دستگیر شدند.

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی در گفتگو با خبرآنلاین در تشریح جزئیات این خبر بیان داشت: در پی افزایش سرقت منزل در محدوده میدان امام حسین موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار داده شد.

وی گفت: در بررسی های و تحقیقات صورت گرفته مشخص شد که این سرقت ها که غالبا از غروب آفتاب تا نیمه های شب انجام می شود توسط تعدادی افراد ۲۵ تا ۳۰ ساله است که از طریق بالا کشیدن از دیوار وارد منازل می شوند و سرقت های خود را انجام می دهند.

سرهنگ نجفی اضافه کرد: با انجام اقدامات فنی، محل اختفای این باند در حوالی میدان امام حسین سرقت شناسایی و در یک عملیات غافلگیرانه شش نفر اعضا این باند سرقت دستگیر و برای انجام تحقیقات تکمیلی به پلیس آگاهی انتقال داده شدند.

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: سر دسته این باند که مردی ۳۴ است در بازجویی هایی صورت گرفته به ۸۰ فقره سرقت منزل و اماکن و کابل برق با همدستی دیگر اعضا این باند اعتراف کرده و گفته که اموال سرقتی را در حوالی میدان امام حسین به دلالان و مالخرها می فروخته اند .

وی گفت: این سارق در اعترافات خود اعلام داشته که بیشتر در محدوده های خیابان های پاسداران، دماوند، نظام آباد و میدان امام حسین سرقت می کرده اند و در سرقت های خود بیشتر به دنبال پول نقد، طلاجات و اشیا قیمتی و با ارزشی بودند که بتوانند به راحتی آن را با خود ببرند.

سرهنگ نجفی ادامه داد: این سارق در اعتراف خود اعلام داشته که هفته قبل در حالی که با دو تن از دوستان خود برای سرقت در خیابان گاندی بوده اند ماموران از راه رسیده ا ند و دوستان وی را دستگیر که در این ماجرا وی موفق به فرار از دست ماموران می شود، لذا دو سارق همدست این سارق که در حال حاضر به اتهام سرقت در زندان تهران بزرگ به سر می برند برای انجام تحقیقات  بیشتر مجدد از زندان تحویل گرفته خواهند شد.

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی با اشاره به اینکه تا کنون ۶ از مالباخته ها شناسایی شده اند، بیان داشت: به اتهامات این باند سرقت در شعبه ۵ بازپرسی ناحیه ۳۴ رسیدگی می شود و متهمان برای انجام تحقیقات در حال حاضر در اختیار اداره ۱۷ پلیس آگاهی تهران بزرگ هستند.

۴۷۴۷

کد خبر 1233331

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۹:۱۴ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۹
    0 0
    یقینا بزرگترین اشتباه استراتژیک برای پیشگیری از ورود سارقین به منزل و محل کار، تکیه به دوربین و دزدگیر است، چرا که هر دو فقط سیستمهای نظارتی هستند و نه حفاظتی در حالیکه اگر قفل ضد دیلم روی در نصب باشه که ورود سارقین را بدون هیچ اما و اگری غیر ممکن کنه و همچنین حفاظ ضد دیلم مقابل بالکن، پنجره ها، نورگیر و پاسیو نصب باشه، میتونید خونه را محلی برای آرامش و امنیت بدونید