کوبا استقرار نظامیان این کشور در ونزوئلا را تکذیب کرد

ایسنا نوشت: وزیر خارجه کوبا اظهارات رئیس جمهور آمریکا درباره ادعای استقرار سربازان کوبایی در ونزوئلا را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، روز دوشنبه، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به جامعه ونزوئلایی‌های آمریکا گفت که نیکولاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا توسط ارتش کوبا کنترل می‌شود و از سوی یک ارتش خصوصی از سربازان کوبایی تحت محافظت است.

برونو رودریگز، وزیر خارجه کوبا در یک نشست خبری که اواخر روز سه شنبه برگزار شد، گفت: اتهامات مطرح شده از سوی رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر اینکه کوبا یک ارتش خصوصی در ونزوئلا مستقر کرده است، درست نیست. دولت ما قویا و قطعا آن را رد می‌کند.

روز دوشنبه، ترامپ از مقام‌های ونزوئلایی و افسران ارتش این کشور خواست تا از دستورات و فرامین مادورو در بلوکه کردن ارسال کمک‌های بشردوستانه به کشور تبعیت نکنند و پیشنهاد عفو مطرح شده از سوی خوآن گوآیدو، رهبر اپوزیسیون و "رئیس جمهوری خودخوانده" ونزوئلا را بپذیرند.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت که واشنگتن به دنبال یک انتقال قدرت صلح آمیز در ونزوئلاست اما تمامی گزینه ها همچنان بر روی میز قرار دارند.

اوضاع سیاسی در ونزوئلا در ژانویه ۲۰۱۹ پس از آن دچار تنش شد که گوآیدو خود را "رئیس جمهوری خودخوانده" اعلام کرد و انتخاب مجدد مادورو را زیر سوال برد.

آمریکا در کنار تعدادی دیگر از کشورها گوآیدو را به رسمیت شناخته‌اند. چین، روسیه، مکزیک، ترکیه و اورگوئه در میان کشورهایی هستند که حمایت خود را از مادورو به عنوان رئیس جمهوری مشروع و منتخب ونزوئلا اعلام کرده‌اند.

52310

کد خبر 1233896

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =