رییس پلیس فتا استان چهارمحال‌وبختیاری: امکان نقض حریم خصوصی با نصب دوربین‌های مداربسته تحت شبکه

رییس پلیس فتا استان چهارمحال و بختیاری در خصوص نقص حریم خصوصی افراد با نصب دوربین های مداربسته تحت شبکه و انتشار تصاویر زنده این دوربین ها در برخی سایت های اینترنتی هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری، سرهنگ مرتضی عسگری بیان کرد: سیستم های امنیتی و حفاظتی در پیشگیری و کاهش جرایم و حفظ امنیت اماکن عمومی و خصوصی، کنترل و نظارت بر کسب و کارها و...  تا حد زیادی تاثیر دارد. استفاده از تصاویر دوربین مداربسته در اکثر موراد قبل، حین و بعد از وقوع اتفاق یا حادثه ای خاص نظیر سرقت از منزل، کسب وکار و... قابل بهره برداری می باشند. با این حال نصب  دوربین های تحت شبکه که تصاویر زنده دوربین ها را دربرخی سایت های اینترنتی منتشر می کنند نقض حریم خصوصی افراد را موجب می شود.
سرهنگ عسگری در ادامه افزود:برخی از افراد بدون آگاهی از اینکه دوربین های مداربسته تحت شبکه اطلاعات به خاطر اینکه دربستر اینترنت قراردارند در مواردی امکان هک و یا دسترسی به آنها امکان پذیر است دوربین های مداربسته تحت شبکه را در خصوصی ترین اماکن نیز نصب می نمایند.
به گفته وی :در برخی موارد شرکت سازنده دوربین مداربسته و یا شرکت های مرتبط با آنان به جهت تبلیغ محصولات خود و نشان دادن  کیفیت ضبط تصاویر دوربین های خود و مواردی از این قبیلتصاویر ضبط شده دوربین های خود را در سایت ها منتشر می نمایند.
این مقام ارشد انتظامی در ادامه افزود:لازم است افرادی که دوربین های تحت شبکه را برای مدیریت  و کنترل و نظارت بر کسب و کار یا منازل خود می نمایند به این نکته مهم توجه کنند که  مکان های خصوصی و شخصی خود را دسترس دیگران قرار ندهند تا از نقض حریم خصوصی خود ممانعت کنند.

46

کد خبر 1234258

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =