قاضی‌پور به هرکس هرچه می‌خواهد می‌تواند بگوید؟

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان وظیفه این هیات در رسیدگی به اظهارات اخیر نادر قاضی پور علیه قاضی زاده هاشمی و آخوندی را تشریح کرد.

به گزارش خبرآنلاین؛ هفته گذشته نادر قاضی پور با حضور در برنامه تلویزیونی "اختیاریه" حاشیه ساز شد، او در این گفت وگو حسن قاضی زاده هاشمی وزیر سابق بهداشت و عباس آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی را سرمایه دار پورشه سوار و اشرافی لواسان نشین خطاب کرد و گفت که از آنها بدم می آید.

ماجرا از این قرار بود که قاضی پور در پاسخ به مجری که به اشتباه او را قاضی زاده خطاب کرد گفت: "من از قاضی زاده بدم می آید. او یک سرمایه دار پورشه سوار است. من طرفدار مردم محروم هستم. تو اسم او را روی من می گذاری. از وقتی قاضی زاده رفته این همه دعوای بر سر پول هم در این وزارتخانه جمع شده و این دکتر نمکی که آمده به حول و قوه الهی مشکلات را حل می کند."

وی در بخش دیگری از صحبت های خود هنگامی که تصویری از عباس آخوندی در مانیتور برنامه به نمایش درآمد نیز او را رئیس اشرافی گری نامید.

انتقادات و حملات نادر قاضی پور از وزیر سابق بهداشت البته مسبوق به سابقه است. او در جریان طرح سوال خود از  حسن قاضی زاده هاشمی در صحن علنی مجلس درباره علت مجوز واردات صافی دیالیز با وجود تولید در کشور گفت: آنچه وزیر در مورد صافی دیالیز ارائه داد کذب محض است، آمار غلط بوده و صحبت‌های وی قابل استناد نیست. در پی همین اظهارات بود که وزیر بهداشت از وی به قوه قضائیه شکایت کرد و در نهایت پرونده به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان ارسال شد، پرونده ای که البته هنوز تعیین تکلیف نشده است.

اما اینکه آیا چنین اظهاراتی در شرح وظایف نمایندگی قابل تعریف بوده و وظیفه هیات نظارت در برخورد با چنین رفتارهایی چیست سوالاتی بود که برای پاسخ به آنها به سراغ محمدجواد جمالی سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان رفتیم.

محمدجواد جمالی نوبندگانی درباره اظهارات اخیر نادر قاضی پور درباره حسن قاضی زاده هاشمی وزیر سابق بهداشت و عباس آخوندی وزیر سابق راه و شهرسازی به خبرآنلاین گفت: به طور کلی ما موافق این نیستیم که صحبت هایی در حوزه شخصی افراد در سطح رسانه ملی مطرح شود اما در این رابطه هیات نظارت بر رفتار نمایندگان صرفا در زمینه هایی امکان ورود دارد که شکایتی به هیات رسیده باشد که البته در این مورد خاص هنوز شکایتی به دست ما نرسیده است.

وی در توضیح آخرین وضعیت بررسی پرونده شکایت وزیر سابق بهداشت از نادر قاضی پور افزود: آقای قاضی زاده وزیر سابق بهداشت و درمان در جریان سوال آقای قاضی پور از ایشان پیرامون واردات صافی دیالیز در صحن علنی، شکایتی به قوه قضائیه داشتند که قوه قضائیه هم شکایت را به هیات نظارت احاله داد؛ البته پاسخ به این شکایت هنوز از سوی هیات نظارت ارسال نشده است.

جمالی درباره علت تعیین تکلیف نشدن پرونده و تطویل در رسیدگی ادامه داد: در این زمینه هیات نظارت باید استعلامی از کمیسیون اصل نود مجلس می گرفت که درخواست آن ارسال شده، ضمن اینکه شخصی که از او شکایت شده نیز باید در هیات حضور پیدا می کرد که کمی پرونده را مشمول زمان کرده است .امیدواریم هیات هرچه سریع تر نظر خود را ارایه دهد.

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان درباره انتقادات وارده به عملکرد هیات نظارت مبنی بر مماشات کردن در رسیدگی به پرونده های ارجاع شده، گفت: ما از هر دو طرف مورد انتقاد هستیم به طوریکه یک طرف می گوید هیات به دلیل اینکه از حنس نمایندگان است مماشات می‌کند از طرفی نمایندگان هم می گویند که اقدامات هیات نظارت جایگاه نمایندگی را تضعیف می کند. واقعیت این است که هیات مماشاتی نداشته به طوریکه تعداد قابل توجهی از پرونده ها را به قوه قضائیه ارسال کردیم که ممکن است خیلی خبرساز نشده باشد.

وی با بیان اینکه انتقادات به عملکرد هیات نظارت بر رفتار نمایندگان طبیعی است، تصریح کرد: اگرچه فشارهایی از هر دو طرف به هیات وارد می شود ولی ما سعی کردیم با انصاف و طبق مقررات و فارغ از دیدگاه های جناحی کار را انجام دهیم.

سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان با بیان اینکه چنانچه شکایتی در ماجرای اظهارات اخیر آقای قاضی پور ارسال شود با جدیت پیگیری خواهیم کرد، تاکید کرد: پبشنهاد می کنم در شرایط حساس کنونی که کشور نیازمند آرامش است جناح های سیاسی بر مدار وحدت حرکت کنند، صدا و سیما نیز بهتر است کمتر به اختلافات دامن بزند.

214219

کد خبر 1234265

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 5 =