پیشنهاد اضافه شدن ۴ رشته ورزشی به المپیک ۲۰۲۴/ زنگ‌خطر برای کاراته، اسکواش و شطرنج

تسنیم نوشت:ورزشکاران چهار رشته ورزشی شانس حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ را ممکن است پیدا کنند.

مسئولان برگزاری بازی‌های المپیک 2024 پاریس، امروز (پنجشنبه) در کنفرانس خبری اعلام کردند پیشنهاد اضافه شدن چهار رشته ورزشی بریک‌دنس (ایروبیک حرفه‌ای)، صخره‌نوردی، اسکیت‌بردینگ و موج‌سواری را به کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) داده‌اند، هرچند حضور این چهار رشته ورزشی در بازی‌های المپیک 2024 منوط به تأیید نهایی IOC دارد. طبق پیشنهاد مسئولان برگزاری بازی‌های المپیک 2024 در این چهار رشته ورزشی 248 ورزشکار می‌توانند به رقابت با یکدیگر بپردازند.

سه رشته ورزشی صخره‌نوردی، اسکیت‌بردینگ و موج‌سواری پیش از این به لیست بازی‌های المپیک 2020 توکیو اضافه شده بودند، اما در صورت تأیید کمیته بین‌المللی المپیک، رشته بریک‌دنس می‌تواند برای اولین بار به لیست بازی‌های المپیک اضافه شود.

در نشست بعدی اعضای هیئت اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک که قرار است از تاریخ 26 تا 28 مارس (6 تا 8 فروردین) برگزار شود، در خصوص پیشنهاد اضافه شدن این چهار رشته ورزشی به بازی‌های المپیک 2024 بحث خواهد شد. در ادامه در صورت تأیید موقت این پیشنهاد در نشست اعضای هیئت اجرایی IOC در ماه ژوئن (خرداد و تیر 98)، در ماه دسامبر 2020 در جریان نشست اعضای هیئت اجرایی کمیته بین‌المللی المپیک یعنی درست چهار ماه مانده به آغاز بازی‌های المپیک 2020 اعلام رسمی موافقت با اضافه شدن این رشته‌های ورزشی صورت خواهد گرفت. 

پیشنهادی که امروز توسط مسئولان برگزاری بازی‌های المپیک 2024 پاریس ارائه شد در واقع زنگ‌خطری برای رشته‌های ورزشی همچون بیسبال سافت‌بال، کاراته (این دو رشته در المپیک 2020 هستند)، اسکواش و شطرنج است که به دنبال کسب جایگاه برای حضور در بازی‌های المپیک هستند، هرچند فدراسیون‌های جهانی رشته‌های ورزشی مربوطه کارزارهایی را برای حفظ جایگاه خود در این تورنمنت معتبر به راه انداخته‌اند.

251 251

کد خبر 1234339

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =