۰ نفر
۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۵
صالحی: آماده مذاکره با ریاض هستیم

ایسنا نوشت: رئیس سازمان انرژی اتمی با تاکید بر این که ایران در مسائل فنی مرتبط با صنعت هسته‌ای با هیچ مشکلی مواجه نیست گفت: در صورت نیاز، ایران قادر است در سطحی بالاتر از قبل از امضای برجام فعالیت‌های هسته‌ای خود را از سر بگیرد.

 علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان با حضور در برنامه "سناریوها" شبکه الجزیره گفت: ایران هیچ مشکلی در مسائل فنی برنامه‌های هسته‌ای خود ندارد. ما اگر نیاز باشد و روزی برنامه‌های هسته‌ای خود را از سر بگیریم در سطحی بسیار بالاتر از آنچه که پیش از امضای توافق برجام انجام می‌دادیم، برنامه‌های هسته‌ای خود را پی خواهیم گرفت.

وی گفت: توانمندی‌های هسته‌ای ایران تعطیل نشده است و پتانسیل‌های ما در این زمینه کاملاً حفظ شده است. ایران می‌تواند غنی سازی اورانیوم را بسیار بهتر از قبل در دستور کار قرار دهد.

علی اکبر صالحی با اشاره به نشست اخیر ورشو نیز گفت که این نشست هیچ اهمیتی برای جمهوری اسلامی ایران ندارد و هیچ دستاوردی نیز نداشت. عدم حضور وزرای خارجه یا مسئولان ارشد کشورهای اروپایی نشان دهنده شکست این کنفرانس پیش از برگزاری آن بود. ایران سیاست‌های خود را براساس شرایط جاری در منطقه بنا می‌کند نه بر پایه کنفرانس‌های شکست خورده.

رئیس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به سوالی درباره تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان با تأیید برخی سختی‌ها که این تحریم‌ها برای مردم کشورمان داشته، بعید دانست که تحریم‌های آمریکا و مشکلات اقتصادی باعث ایجاد یک آشوب گسترده یا شورش مردمی بشود.

علی اکبر صالحی درباره ازسرگیری فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان نیز به الجزیره گفت: یک هیئت تخصصی تصمیم‌گیری درباره توافق هسته‌ای ایران را برعهده دارد و اگر این هیئت به خروج از توافق هسته‌ای رأی دهد، سازمان انرژی اتمی ایران آماده است که در هر زمانی فعالیت‌های خود را از سر بگیرد.

او در پاسخ به سوالی درباره برنامه‌های موشکی کشورمان و احتمال جنگ با اسرائیل نیز تاکید کرد که برنامه موشکی و موشک‌های بالستیک جمهوری اسلامی ایران غیرقابل مذاکره است. علی اکبر صالحی درباره تهدیدات اسرائیل گفت: اسرائیل هیچ وزنی در منطقه ندارد و چنین تهدیدی از سوی رژیم صهیونیستی مضحک است.

او در عین حال از آمادگی کشورمان برای مذاکره با عربستان سعودی جهت حل اختلافات میان دو کشور خبر داد و گفت: ایران دستش را برای مذاکره به سوی عربستان دراز کرده است.

52311

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1234537

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =