در این شهر ایران، به‌زودی خودروها سه‌شنبه‌ها تردد نمی‌کنند

ایرنا نوشت: رئیس هیات دوچرخه سواری مراغه گفت: بزودی طرح سه شنبه های بدون خودرو در در این شهرستان اجرا می شود.

بهنام پاک نیا روز جمعه در همایش دوچرخه سواری مراغه افزود: سه شنبه بدون خودرو پویشی است با هدف استفاده کمتر از خودروهای تک‌سرنشین تا از این طریق شهروندان، به ‌جای استفاده از خودروی شخصی، گزینه‌های مفیدتری مثل دوچرخه‌سواری، پیاده روی، استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی و حداقل استفاده از خودروی اشتراکی را برای کارهای روزمره جایگزین کنند.

وی سه شنبه های بدون خودرو را در کاهش بار ترافیکی، پیشبرد اهداف ورزش همگانی و سالم سازی جامعه و محیط زیست موثردانست و اظهار داشت: این پویش بایستی نهادینه و فرهنگ سازی شود.

وی اضافه کرد: پویش سه شنبه‌های بدون خودرو در مراغه با هدف کاهش استفاده از خودروهای تک سرنشین با ایجاد نشاط و سلامت جسمی و روحی توسط گروه های مردمی و برخی دستگاه های متولی برنامه ریزی شده است.

پاک نیا به همایش دوچرخه سواری اشاره کرد و گفت: این همایش با حضور ۳۰۰ نفر از دوچرخه سواران این شهرستان در مسیر یک و نیم کیلومتری میدان عبدالقادر مراغه ای تا بوستان یادگاران و با شعار ذهن و جسم سالم با وسیله پاک برگزار شد.

​وی اضافه کرد: همایش های دوچرخه سواری به لحاظ جذابیت خواهان بسیاری دارد و جوانان و نوجوانان این ورزش را دوست دارند و هیات دوچرخه سواری با هدف نهادینه کردن فرهنگ آن و در راستای سلامتی جامعه و محیط زیست شرایط بر گزاری این برنامه ها را بیشتر فراهم می کند.
۴۲۲۳۷

کد خبر 1234549

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • حسینی IR ۱۷:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۳
  0
  امیدوارم تیم دقیق و ماهری در کنار آنها به مستند سازی این موضوع بپردازند تا دلیل شکست حتمی آنان مشخص شود برای خودشان
 • US ۱۹:۱۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۳
  0
  خلاف قانون‌اساسی است، حق ندارند چنین کنند،حرکت درست را بر خلاف قانون نباید انجام داد.