پیشنهاد استقرار خطوط مکانیزه سیار معاینه فنی

مهر نوشت: دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران از پیشنهاد شهرداری تهران جهت دریافت هزینه اعزام و استقرار خطوط مکانیزه سیار معاینه فنی خبر داد.

محمد علی کرونی، با اشاره به پیشنهاد شهرداری تهران درخصوص دریافت هزینه اعزام و استقرار خطوط مکانیزه سیار معاینه فنی  در محدوده مناطق شهر تهران، گفت: در شهر تهران به سبب وجود محدودیت‌هایی، امکان تخصیص زمین و احداث مراکز مکانیزه معاینه فنی با پراکندگی مناسب میسر نیست، به همین دلیل شهرداری تهران به منظور کاهش هزینه‌های ایجاد مراکز معاینه فنی و حذف هزینه‌های مرتبط با تملک زمین و احداث ابنیه، اقدام به فعال‌سازی واحدهای سیار مکانیزه معاینه فنی با مشارکت بخش خصوصی کرده است.

وی ادامه داد: این واحدهای سیار که دارای کلیه امکانات و تجهیزات تست مورد کاربرد در مراکز ثابت است با بهره مندی از مزیت متحرک بودن خود، امکان حضور در محل سازمان ها، نهادها و شرکت هایی با تعداد بالای خودرو را دارا بوده و در صورت تمایل متقاضیان به بهره‌مندی از این خدمات، به محل مورد نظر ایشان اعزام می‌شوند.

کرونی با اشاره به تبصره چهارم (۴ ) ماده ششم (۶ ) «قانون هوای پاک» مصوب ۱۳۹۶ مجلس شورای اسلامی ایران، گفت: به موجب این تبصره  صرفا نرخ خدمات معاینه فنی جهت مراکز ثابت و متمرکز پیش‌بینی شده است، بنابراین ضروری است تا با ورود فن‌آوری جدید مراکز سیار، تمهیداتی جهت پوشش هزینه‌های مربوط به جابجایی، اسکان و فعال‌سازی مراکز سیّار تحت عنوان تعرفه‌های جدید پیش‌بینی شود.

وی افزود: به همین منظور شهرداری طی لایحه ای نرخ هزینه اعزام و استقرار خطوط مکانیزه سیارمعاینه فنی در محدوده مناطق شهر تهران را به مبلغ ۱۵ میلیون ریال به شورای شهر ارسال کرده که در کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا در دست بررسی است.

۴۷۴۷

کد خبر 1234502

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =