نماینده شاهین‌شهر: خودمان را سرگرم احکام بودجه کرده‌ایم

ایلنا نوشت: یک نماینده مجلس تاکید کرد: به مرکز پژوهش ها یک فرصت شش ماهه بدهیم که تمام قوانین دائمی که بناست از ان ها پول تراوش شود را پیدا، احصا و کدگذاری کند که ما دیگر در بودجه نخواهیم متن تصویب کنیم.

حسینعلی حاجی دلیگانی امروز در صحن علنی مجلس در بررسی لایحه بودجه در بیان اخطاری به استناد اصل ۵۲ قانون اساسی خطاب به علی لاریجانی گفت: اولین کلمه‌ای که گفته شده بودجه سالانه کل کشور است، ما الان در حین این بودجه‌ریزی‌ها و طی کردن مراحل آن و قانون‌نویسی هستیم.

وی تاکید کرد: عدم ثبات قوانین باعث بی‌ثباتی در کشور می‌شود و کسی نمی‌تواند تصمیم پایدار بگیرد. در سنوات قبلی شما دقت می‌کردید که از تعداد احکام بودجه کاسته شود اما این دوره اینگونه نیست. ما خودمان را سرگرم چند حکم کرده‌ایم، حکمی می‌آید و دولت به خاطر تعدد آیین نامه‌ها نمی‌تواند آن را به خوبی اجرا کند. تبصره‌هایی ۵ ساله برابر احکام دائمی که در قانون برنامه هم نوشتیم و مقداری احکام برنامه‌ها کاهش پیدا کرد برای لایحه بودجه هم مرکز پژوهش‌ها این موضوع را پیش‌بینی کند.

این نماینده اصولگرا خاطرنشان کرد: پیشنهاد مشخص من این است که از الان به مرکز پژوهش‌ها یک فرصت شش ماهه بدهیم که تمام قوانین دائمی که بناست از آن‌ها پول تراوش شود را پیدا، احصا و کدگذاری کند که ما دیگر در بودجه نخواهیم متن تصویب کنیم.

علی لاریجانی در پاسخ به اخطار حاجی دلیگانی گفت: ایراد شما واقعا وارد است، دوستان در پیشنهادات خود به این بحث دقت کنند. احکام دائمی را برای همین آوردیم که بودجه خیلی مختصر شود.

214216

کد خبر 1234713

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =