معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی: زباله‌های بیمارستانی معضل نگران کننده شهروندان است

ایرنا نوشت: معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی زباله های بیمارستانی را از معضلات نگران کننده و مهم شهروندان اعلام کرد و گفت: بی خطرسازی پسماندهای بیمارستانی برای حفظ سلامت مردم و مصون نگه داشتن آنان از بیماری ضروری است.

به گزارش خبرآنلاین از تبریز، جواد رحمتی در نشست مدیریت پسماندهای کلانشهر تبریز، زباله های بیمارستانی را از معضلات نگران کننده و مهم شهروندان اعلام کرد و افزود: امحاء اصولی زباله های بیمارستانی ضامن سلامت مردم و شهروندان است.

وی با تاکید بر لزوم توجه ویژه برنامه ریزان و مدیران شهری برای امحای اصولی زباله های بیمارستانی، اظهار داشت: همه دستگاه های اجرایی باید با همکاری هم محیطی سالم و بدون آلودگی برای شهروندان فراهم کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی نیز در این جلسه با اشاره به خطرات زیست محیطی پسماندهای بیمارستانی و تاکید بر امحای صحیح این پسماندها گفت: با وجود فعالیت بیمارستان های متعدد در آذربایجان شرقی تنها ۲۲ بیمارستان به سامانه بی خطرسازی پسماند مجهز است.

حمید قاسمی افزود: هم اکنون در تبریز ۷ هزار واحد درمانی با تولید انواع پسماندهای پزشکی فعالیت می کند و پسماند حدود ۷۰۰ واحد کلینیکی، آزمایشگاهی، مطب، تزریقاتی، دندانپزشکی و طب سنتی توسط سه شرکت خصوصی ساماندهی و مدیریت می شود.

در این نشست مدیریت پسماندهای کلانشهر تبریز، مسئولان کلینیک حکیمان نور و بیمارستان های نور نجات و شفا ملزم شدند تا ۳ ماه آینده نسبت به راه اندازی دستگاه های بی خطرسازی پسماند های خود اقدام کنند.

همچنین مقرر شد دانشگاه علوم پزشکی و نظام پزشکی تبریز با همکاری اداره کل حفاظت محیط زیست استان مطب های دارای پسماند پزشکی را شناسایی و با اولویت بندی نسبت به مدیریت و بی خطرسازی پسماند آن ها اقدام کند.

۴۶

کد خبر 1235157

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =