۲ نفر
۵ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵
انبوه‌سازان ایرانی به سوریه می‌روند

تسنیم نوشت: نائب رئیس انجمن انبوه سازان استان تهران با اعلام ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در سوریه توسط ایرانی ها، گفت: بیشترین مسئله ما تضمین سرمایه است که دولت باید نسبت به آن توجه ویژه ای داشته باشد.

ایرج رهبر با بیان این که روز صدور خدمات فنی مهندسی تمرکز کرده ایم، اظهار کرد: باید به کمک دولت این موضوع را تقویت کرده و آنرا پیش ببریم.

وی ادامه داد: در سفر اخیر به سوریه در این رابطه پروتکل هایی امضا شده است که می توان به حوزه ساختمان، گردشگری، کشاورزی نام برد.

وی با بیان این که بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته  ۲۰۰ هزار واحد مسکونی را در قالب شهرک سازی در سوریه می سازیم، افزود:  در زمان وزارت علی نیکزاد در وزارت راه و شهرسازی قبل از شروع جنگ به سوریه رفته بودیم و پروتکلی را امضا کرده  بودیم. اما این سری با توجه به اعتمادی که ایرانی ها وجود دارد و در واقع مدیون ما هستند این تعداد واحد مسکونی عمدتا در دمشق ساخت خواهد شد.

عضو هئیت مدیره تشکل تابش در ادامه با بیان این که با اشاره به این که قطری ها و عربستانی ها به ترتیب ۲ و ۷ میلیارد دلار برای سوری ها خط اعتباری در نظر گرفته اند، گفت: ولی با این حال سوری ها خیلی تمایل شدیدی دارند که ایرانی ها در آنجا کار کنند و ایران برای کار کردن در این کشور به گفته مسئولان آن در "اولویت اولویت" قرار دارد.

۲۲۶۲۳۱

کد خبر 1235183

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 14 =