در پنجاهمین سالگرد افتتاح کتابخانه جان.اف.کندی رییس جمهور آمریکا، این کتابخانه هزاران سند مکتوب، صدا و تصویر ضبط شده از کندی را در اینترنت منتشر کرد.


ایبنا به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: این بنیاد که ریاست آن را کارولین تنها دختر کندی برعهده دارد، بزرگ‌ترین آرشیو در میان آرشیو دیگر رییسان جمهور آمریکاست. این وب‌سایت با دربرگرفتن 200 هزار صفحه سند، 1500 تصویر و بیش از 1200 فایل صوتی، عنوان بزرگ‌ترین آرشیو دیجیتال روسای جمهور پیشین آمریکا را به خود اختصاص داده است.

در بیانیه کتابخانه با تاکید برضرورت اینترنتی شدن این اسناد، استفاده نسل جدید از این کتابخانه آنلاین به عنوان یکی از مهم ترین اهداف آن یاد شده است. اسنادی از جنگ سرد و روابط پیچیده آمریکا و شوروی در این دوره، بحران موشکی کوبا و تلاش‌ برای فرستادن انسان به کره ماه از جمله مهم‌ترین سندهای این آرشیو را تشکیل می دهند. علاوه بر این نامه‌های شخصی کندی و نیز سفرهای او در این آرشیو گرد آمده اند. 1245 مکالمه تلفنی از دیگر مستندات این مجموعه است. با این حال، تلاش برای دیجیتال کردن تمامی اسناد این کتابخانه نیازمند 4 سال کار است و اسنادی که در این روند دیجیتالی اند تنها 5/0 درصد از تمامی اسناد را دربرمی‌گیرند.

کتابخانه جان اف کندی دارای بیش از 8.4 میلیون صفحه از اسناد مربوط به کندی، کنگره آمریکا، نامه‌های ریاست جمهوری و بیش از 400 هزار عکس و 9 هزار ساعت نوار صوتی ضبط شده است.

191/60

کد خبر 123537

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =