وزیربهداشت: قاچاق دارو به خارج وجود دارد، اما نه به اندازه‌ای که بازار را تحت‌الشعاع قرار دهد

وزیر بهداشت و درمان گفت: قاچاق هر نوع کالایی را ممکن است داشته باشیم، قاچاق دارو و گوشت هم وجود دارد بنابراین منکر این مسئله نیستم اما اینقدر نیست که بتواند بازار ما را تحت الشعاع قرار دهد.

به گزارش خبرآنلاین، ایران در جنگ اقتصادی با آمریکاست. دولت ترامپ هر کاری می کند تا در عرضه کالاها و خدمات اساسی مورد نیاز مردم خلل و نقصان ایجاد شود. بی اثر کردن این نقشه تدبیر مسئولان و مردم را می طلبد.

مسئولان باید تدبیری بیاندیشند که در روزهای سختی با توزیع عادلانه و مناسب کالا و خدمات نیازهای اساسی مردم برطرف شود و مردم نیز باید قناعت پیشه کنند و از اسراف در حوزه های مختلف بپرهیزند. پس همیاری دو طرفه مردم و مسئولان لازمه شکست اهداف دشمن در این حوزه است.

شاید این روزها وقتی صحبت از کالاهای اساسی می شود، تصویر اقلام غذایی به ویژه گوشت در ذهن بیشتر مردم نقش ببندد اما دایره این کالاها خیلی وسیع از اقلام غذایی است. مثال روشن آن را می توان دارو و خدمات درمانی دانست.

رئیس جمهور در روز معرفی وزیر پیشنهادی بهداشت و درمان اعلام کرد «یکسری از داروها در نسخه های پزشکان حکم زینت النسخه هستند چون اگر پزشک دارو ننویسد یا کم دارو را بنویسند، مردم فکر می‌کنند پزشک کاری نکرده پس فرهنگ ما باید اصلاح شود و این نیاز به رسانه‌ها و صدا و سیما و فضای مجازی است. ما باید فرهنگی درست کنیم، بنابراین الکترونیک شدن بخش سلامت، ضرورت امروز ما است».

نزدیک به یک ماه از صحبت های آن روز رئیس جمهور گذشت و سعید نمکی وزیر بهداشت و درمان به خبرآنلاین از تدبیر این وزارتخانه برای حذف داروهای زینت النسخه ها گفت.

سعید نمکی یادآور شد: آقای رئیس جمهور در آن روز ابتدا از همکاران طبیب ما تعریف و سپس به برخی نارسایی ها اشاره کردند. نظام نسخه نویسی الکترونیک انشاءالله تا بهار سال آینده قطعا راه اندازی می شود، در نظام الکترونیک نسخه نویسی حداقل خطا را خواهیم داشت.

وی افزود: همکاری صمیمانه ای را با سازمان نظام پزشکی داریم، انشاءالله داریم یک نظامی را تدوین می کنیم تا نسخه نویسی براساس شاخص های درست انجام شود.

وزیر بهداشت و درمان درباره قاچاق داروهای ایرانی به خارج کشور با توجه به کاهش ارزش پول ملی گفت: قاچاق هر نوع کالایی را ممکن است داشته باشیم، قاچاق دارو و گوشت هم وجود دارد بنابراین منکر این مسئله نیستم اما اینقدر نیست که بتواند بازار ما را تحت شعاع قرار دهد.

17۲۱۴

کد خبر 1235478

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۴:۴۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۸
  0
  مگر داروساز میتونه وزیر بشه.بیمار و بیمارستان و عمل و عارضه مردی از جنس خودش را میطلبه
 • IR ۱۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۱۲/۰۹
  0
  کلا از اسمش مشخصه خیلی نمکی هستن. شیرین عقل تو دولت کم بود روز بروز زیادتر میشه