۴ نفر
۱۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۷
حذف چالش «مومو» از یوتیوب

یوتیوب قول داد ویدئوهای مرتبط با چالش مومو را از پلتفرم خود حذف کند.

به گزارش خبرآنلاین، کیم کارداشیان سلبریتی معروف پیش‌تر از یوتیوب خواسته بود تا "چالش مومو" را متوقف کند.{لینک}{لینک}{لینک}

ویدئویی هنگام تماشای یوتیوب توسط کودکان ناگهان ظاهر شده و کودکان را تشویق به خودکشی می‌کند که به "چالش مومو" معروف شده است.

بسیاری از والدین نسبت به این ویدئو و چالش رفتاری منفی نشان داده و حالا کیم کارداشیان از یوتیوب رسماً درخواست کرده است تا آن را از این شبکه حذف کند.

گفته می‌شود ویدئوی مذکور و چالش مومو ابتدا از فیس‌بوک شروع‌شده و حالا دامن یوتیوب و سایر شبکه‌های اجتماعی را گرفته است. البته چالش مومو یک دروغ و حقه درباره چالشی است که روی اینترنت وجود ندارد و فقط توسط کاربران در فیس‌بوک به آن دامن زده‌شده است. ظاهراً کاربری با نام Momo سعی می‌کند به کودکان دستورالعمل‌هایی بدهد تا آن‌ها را به‌سوی خودکشی بکشاند.

این پدیده از ژوئن 2018 گسترش‌یافته، اما شکایتی جدی در این زمینه از سوی والدین تاکنون نشده است.

حقه وایرال شده در اینترنت باعث نگرانی والدین شده و به همین خاطر تبلیغات مرتبط به این چالش،(حتی متعلق به سازمان‌های معتبر خبری) قرار است حذف شود.

مومو، یک فریب اینترنتی وایرال شده از مجسمه وحشتناکی است که توسط هنرمند معروف «کیسوکی آیساوا» برای نمایش در «گالری هنری روح »،ساخته‌شده اما حالا به‌صورت یک فریب و حقه اینترنتی وایرال شده و کودکان را تشویق به خودکشی می‌کند.

5656

کد خبر 1236865

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =