اعضای گارد ملی ونزوئلا برای دریافت پول به کلمبیا هجوم بردند!

ایسنا نوشت: وزیر دفاع ونزوئلا اعلام کرد: بیش از ۱۰۰ تن از اعضای گارد ملی این کشور به صورت خودسرانه و اختیاری ترک خدمت کرده و از مرز ونزوئلا به طرف کلمبیا متحد منطقه‌ای دیرینه آمریکا رفته‌اند به این امید که وعده ۲۰ هزار دلاری را که به آنها به خاطر ترک خدمت داده شده، دریافت کنند.

به گزارش ایسنا، پادرینو لوپز، وزیر دفاع ونزوئلا با اشاره به بیانیه روز پنج‌شنبه که در وب‌سایت دولت منتشر شده بود، گفت‌: ما بیش از ۱۰۰ عضو گارد ملی را در بین این مقامات شناسایی کرده‌ایم. در حقیقت تعداد این افراد در بین کسانی که به امید دریافت وعده ۲۰ هزار دلاری از مرز عبور کرده‌اند، بالا نیست.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، وی افزود، این وعده‌ها نادرست هستند. نبود این افراد در بین نیروهای گارد ملی یک فاجعه نیست و نمی‌تواند بر آمادگی نظامی ارتش ونزوئلا تاثیر بگذارد.

روز پنج‌شنبه ساموئل مونکادا، سفیر ونزوئلا در سازمان ملل اعلام کرد که آمریکا فراری‌های ونزوئلایی را مسلح می‌کند تا به اصطلاح یک ارتش آزادی‌بخش با هدف حمله به این کشور آمریکای جنوبی تشکیل دهد.

وی همچنین افزود: واشنگتن گزارشی را درباره تعداد بالای فراری‌ها به منظور توجیه تشکیل چنین ارتشی به صورت ساختگی منتشر کرده است.

اخیرا اداره مهاجرت کلمبیا مدعی شد که تعداد افسران ونزوئلایی که به کلمبیا سفر کرده‌اند از ۳۲۰ تن عبور کرده است.

در همین حال پایگاه خبری آنالی تیکا با اشاره به آمار همین آژانس گزارش داد که تعداد فراری‌ها ظاهرا به ۵۶۵ تن رسیده است.

52311

کد خبر 1236937

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =