درآمد ۶۲ میلیارد تومانی کمیته امداد لرستان/ ۲۰ هزار خانوار دیگر زیر چتر امداد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان لرستان گفت : مهمترین وظیفه کمیته امداد ، پرورش نیروهای جهادی ، انقلابی و مومن در راستای خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولایت است.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، جاسم محمدی فارسانی" گفت : کمیته امداد یک نهاد بی نظیر در سراسر جهان است و مهمترین وظیفه آن ، پرورش نیروهای جهادی،  مومن و انقلابی است.

وی  ساعاتی پیش  در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان ، به بیانیه گام دوم انقلاب و تاکید مقام معظم رهبری به معنویت و اخلاق اشاره کرد و افزود: این بیانیه وظیفه ما را در خدمتگزاری به محرومین افزایش میدهد و با توجه به اینکه مخاطب این بیانیه جوانان هستند  و طیف وسیعی از جوانان تحت پوشش این نهاد هستند ، ایده پردازی و کارسازی یکی از مهمترین وظایف ما در حوزه جوانان است.

وی با بیان اینکه کمیته امداد میتواند به عنوان بازویی برای اجرای این بیانیه باشد و از دیرباز سبک زندگی ایرانی اسلامی مورد توجه ما بوده است گفت : مقام معظم رهبری در این بیانیه نیز به سبک زندگی ایرانی اسلامی توجه خاص داشته است.

کمیته امداد یک نهاد بی نظیر است

محمدی فارسانی پرورش نیروهای جهادی ، انقلابی و مومن و ایجاد روحیه نشاط را مهمترین وظیفه کمیته امداد عنوان کرد و افزود : کمیته امداد یک نهاد بی نظیر است که مشابه آن در سراسر جهان وجود ندارد و نقش قلب را در بدنه نظام جمهوری اسلامی دارد و ما هم تا پای جان بر عهدی که برای خدمت رسانی به محرومان بستیم ، می مانیم.

مدیر کل کمیته امداد به مشکلات اقتصادی سال  ۹۷ اشاره کرد و با بیان اینکه امسال  میزان مراجعات مردم به کمیته امداد بیشتر بوده است گفت:  ما تمام توان خود را برای رفع نیازمندی محرومان به کار بستیم.

وی اظهار داشت : در طول چهل سال گذشته،  کمیته امداد، بیش از ۶۶ هزار شغل ایجاد کرده است،  بیش از ۱۱ هزار و ۵۰۰ خانه برای محرومین ساخته است و بیش از ۴۷ هزار منزل را برای محرومین تعمیر کرده است.

محمدی فارسانی با بیان اینکه کمیته امداد در طول ۵ ماه گذشته، بیش از ۲۰ هزار خانوار را تحت پوشش قرار داده و امروز به بیش از ۹۳ هزار خانوار خدمت رسانی میکند گفت : صف جهیزیه به روز شده است و سال آینده همان سود ۳ و ۴ درصد را هم از تسهیلات نیازمندان حذف خواهیم کرد.

شفاف سازی درآمدهای امداد برای مردم

مدیر کل کمیته امداد اضافه کرد : درآمد ما برای سال ۹۷ ، ۵۳ میلیارد تومان برآورد شده بود اما با همت خیرین در طول ۱۱  ماه گذشته این مقدار ۶۲/۵ میلیارد تومان شده است و این درآمدها هم باید برای مردم شفاف سازی شود و موارد مصرفش تبیین شود.

محمدی فارسانی افزود : جشن نیکوکاری ۱۴ اسفند آغاز میشود ولی تا الان خیرین بیش از ۳/۵ میلیارد تومان به جشن نیکوکاری کمک کرده اند.

۴۶

کد خبر 1237010

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 6 =