۱ نفر
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۹
نرخ دلار در بانک و صرافی چقدر فرق دارد؟

ایسنا نوشت: شعب ارزی بانک‌ها هر دلار آمریکا را ۱۳ هزار و ۶۲ تومان می‌خرند و این در حالی است که نرخ خرید دلار در صرافی‌های مجاز بانک مرکزی ۱۳ هزار و ۳۶۰ تومان است.

بانک مرکزی از نیمه نخست امسال به بانک‌ها مجوز خرید ارز از مردم را داد که این نرخ هر روز از سوی این بانک به بانک‌ها به صورت آنلاین اعلام می‌شود، البته در ابتدا نرخ اعلام شده در بانک‌ها بسیار پایین‌تر از بازار آزاد بود و به تدریج این تفاوت کم و نرخ خرید ارز در بانک‌ها به نرخ بازار آزاد نزدیک شد.

در همین راستا، شعب ارزی بانک‌ها امروز (۱۱ اسفند) هر دلار آمریکا را ۱۳ هزار و ۶۲ تومان و هر یورو را ۱۴ هزار و ۸۴۸ تومان از مردم می‌خرند.

همچنین در نخستین روز از هفته جاری قیمت خرید هر پوند انگلیس در شعب ارزی بانک‌ها ۱۷ هزار و ۲۵۳ تومان اعلام شده است.

قیمت ارز مسافرتی

شعب ارزی بانک‌های عامل ارز مسافرتی نیز در صورت تکمیل بودن مدارک مسافران تا سقف ۵۰۰ یورو برای کشورهای همسایه و مشترک‌المنافع و تا سقف ۱۰۰۰ یورو برای سایر کشورها ارز مسافرتی می‌فروشند که قیمت این ارز امروز بدون احتساب کارمزد ۱۵ هزار و ۵۹۵ تومان اعلام شده که با احتساب کارمزد بانک مرکزی و عامل به حدود ۱۵ هزار و ۹۰۰ تومان می‌رسد.

قیمت ارز در صرافی‌ها

همچنین صرافی‌های مجاز بانک مرکزی امروز قیمت خرید هر دلار آمریکا را ۱۳ هزار و ۳۶۰ تومان و قیمت فروش آن را ۱۳ هزار و ۴۶۰ تومان اعلام کرده‌اند.

این صرافی‌ها امروز هر یورو را ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان خریده و ۱۵ هزار و ۶۰۰ تومان می‌فروشند.

17231

کد خبر 1237117

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =