رونمایی از طرح هوشمندسازی مصرف آب در اردبیل

رییس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: طرح هوشمند سازی مصرف آب در حوزه کشاورزی از اختراعات برتر ملی محصول پارک علم و فناوری استان اردبیل همزمان با هفته منابع طبیعی رونمایی می شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از استان اردبیل، حبیب ابراهیم پور بیان کرد: جلوگیری از تبخیر آب، کاهش چشمگیر مصرف آب، جلوگیری از بیماری های درختان و محصولات باغی، تولید محصول یکدست و صادراتی و نیاز کمتر به دخالت نیروی انسانی در آبیاری از مزایای این طرح محسوب می شود.

وی اظهار داشت: متعاقب بازدید و ارزیابی کارشناس وزارت جهاد کشاورزی از اختراع مذکور، مقرر شد با همکاری پارک علم و فناوری و جهاد کشاورزی اردبیل این طرح به زودی در سطح استان عملیاتی شود.

رییس پارک علم و فناوری استان اردبیل گفت: ۱۶ هسته فناور در مرکز رشد تخصصی کشاورزی استان اردبیل فعالیت می کند و با ایجاد چهار هسته فناور دیگر هم موافقت شده است.

ابراهیم پور با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان مستقر در این پارک در راستای توسعه فعالیت های خود و رقابت در بازارهای جهانی صادرات محور می شوند، گفت: برخی از این شرکت‌ ها توانستند به مرحله صادرات محصول دست یابند و نیاز است این شرکت ها بیش از این در بازارهای جهانی حضور داشته باشند. 

وی اضافه کرد: کیفی ‌سازی تولیدات و داشتن ارتباطی تنگاتنگ با بازارهای جهانی نیازمند در دستور کار قرار گرفتن ۲ اصل مهم تجاری ‌سازی و انبوه تولید در شرکت ‌های دانش‌ بنیان است. 

پارک های علم و فناوری به عنوان یکی از مهم ترین ساختارهای موثر در اقتصاد دانش بنیان و محیطی مناسب برای استقرار ، توسعه و شکوفایی موسسات و شرکت های دانش بنیان هستند که در تعامل سازنده با یکدیگر و با دانشگاه ها و سایر موسسه های پژوهشی به فعالیت های فناوری اشتغال دارند و هدف اصلی آن بعنوان یک نهاد فناورانه افزایش ثروت در جامعه از طریق ایجاد و توسعه فعالیت موسسه های متکی بر فناوری است.

۴۶

کد خبر 1237710

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =