۵ نفر
۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۵

​شفاآنلاین نوشت: از نظر خیلی از افراد همسرداری یک هنر است و فن و تخصص و مهارت ‌می‌طلبد. افرادی که ‌می‌خواهند زندگی خوبی با همسر خود داشته باشند همواره به دنبال این هستند که هنر زندگی زناشویی و رابطه آشنایی پیش از ازدواج را بیاموزند

شما ‌می‌توانید یک خانم مستقل باشید و در عین حال از کمک‌های همسر خود استفاده کنید. این که به شوهرتان بگویید من کاملا مستقل هستم و به تو نیازی ندارم سبب شده‌اید که احساس مفید بودن را از او بگیرید و حس کند که نمی‌تواند با کمک‌هایش تاثیری در زندگی شما داشته باشد. هرچند خانم‌های وابسته< Dependent> برای آقایان جذاب نیستند اما دوست دارند گاهی به همسرشان کمک کنند.
درباره رابطه قبلی خود صحبتی به میان نیاورید
وقتی درباره رابطه یا روابط قبلی خود صحبت ‌می‌کنید دو حالت پیش ‌می‌آید. حالت اول این است که او را با شریک رابطه قبلی خود مقایسه ‌می‌کنید و به او ‌می‌گویید اگر فلانی بود الان از من دفاع ‌می‌کرد یا برایم فلان کار را انجام ‌می‌داد. در این حالت او احساس خیلی بدی به شما پیدا خواهد کرد و بدون شک از شما دور خواهد شد. چرا که گمان ‌می‌کند شما هنوز نفر قبلی را دوست دارید و از فکر او خارج نشدید. حالت دوم این است که از رابطه قبلی خود بدگویی کنید و بگویید که رابطه بدی داشتید یا دوست قبلی شما آدم خوبی نبوده است. در این حالت هم گمان نکنید که او را خوشحال کرده‌اید. بلکه سبب ‌می‌شوید که او گمان کند شما هنوز بار سنگین رابطه بد قبلی خود را به دوش ‌می‌کشید و لحظاتی را که ‌می‌توانید با شریک جدید خود در خوشی طی کنید با خاطرات منفی رابطه قبلی خود خراب ‌می‌کنید.
حرف‌هایی که خجالت شما را در مقابل او نشان دهد
مردها زن‌هایی را که اعتمادبنفس دارند دوست دارند. از این رو حرف‌هایی که نشان دهنده اعتمادبنفس پایین شماست بیان نکنید. برای مثال به او نگویید این لباس شکم بزرگ مرا واضح نشان ‌می‌دهد. اعتمادبنفس داشته باشید و در تنهایی فکر کنید چه چیزی بپوشید یا نپوشید و جملاتی که اعتمادبنفس پایین شما را نشان ‌می‌دهد به او نگویید.
به او نگویید که همه مردها شبیه هم هستند

جملاتی که چنین مفهومی‌ را به او ‌می‌رساند بیان نکنید. حتی اگر روابط قبلی شما به این صورت بوده که گمان ‌می‌کنید همه مردها در یک ویژگی مشترک هستند، بدبینی < Pessimistic>خود را به او منتقل نکنید. مردها دوست دارند که طرف مقابلشان به آن‌ها بگوید که مرد متفاوت و خاصی هستند. این گونه جملات باعث ‌می‌شود که همسر شما حتی اگر مرد خوبی باشد از شما دور شود.

خود را بی هدف نشان ندهید
چه در زمان آشنایی و چه در دوران نامزدی یا پس از ازدواج صحبت‌هایی نکنید که شما را بی هدف نشان دهد. اگر در ابتدای آشنایی از شما پرسید که در زندگی چه کارهایی انجام ‌می‌دهید نگویید هدف یا کار خاصی ندارم. با برنامه باشید و اهداف خود را مشخص کنید و در صحبت‌هایتان با او این موضوع را منتقل کنید.
به او نگویید که از شما بهتر است
جملاتی که به او این مفهوم را برساند که از شما بهتر است به او نگویید. برای مثال در ابتدای آشنایی به او نگویید که من خیلی خوش‌شانسم تو را پیدا کردم. بلکه به جای این جمله ‌می‌توانید بگویید که ما هردو خیلی خوش شانسیم که یکدیگر را پیدا کردیم.
حرف‌هایی نزنید که او گمان کند عیب و ایرادی دارید که او نمی‌بیند
شاید شما پیش از او روابطی داشتید که به هر دلیلی به هم خورده است. اگر به او بگویید که «مردها همه با احساسات انسان بازی ‌می‌کنند» او چنین ‌می‌شنود که «همه مردا به دلیلی مرا ‌ترک ‌می‌کنند». از این رو گمان ‌می‌کند ایراداتی غیر قابل تحمل دارید که در طول زمان مردها متوجه آن ‌می‌شوند و شما راترک ‌می‌کنند.
جملاتی که احساس واقعی شما را بیان نمی‌کند

اگر از چیزی ناراحت یا عصبانی هستید به او نگویید که خوبید. بلکه اگر حال شما را پرسید ناراحتی خود را بیان کنید. هرچه بیشتر خواسته‌های خود را با یک مرد راحت‌تر در میان بگذارید رابطه خود را نیز راحت‌تر پیش خواهید برد.

۴۲۴۲

کد خبر 1237860

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۱۹:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۳
  0 0
  بر خلاف این نوشته خود من اگه یک دختر نگه که برای ازدواج میخواد آشنا بشه، هیچوقت پا پیش نمیذارم. چون فکر میکنم قبلا هم ازین روابط داشته که اول میخواستن با هم باشن و حالا بعدا ببین چی میشه. کسی که دنبال ازدواج باشه نه دور دور، از همون اول جدیه. ممکنه به نتیجه نرسن اما حد و حدود رو نگه میدارن.
 • IR ۰۰:۳۲ - ۱۳۹۷/۱۲/۱۴
  2 1
  اصولا" مردها تا 100 صدسالگی هم مثل یک بچه هستند ، همونجوری که بابچه رفتارمیکنید با یک مردهم باید رفتارکرد، همیشه ازش تعریف کنید، وقتی وظایفش را انجام داد بهش شکلات بدید، تصمیمات مهم زندگی را خودتون بگیرید ولی یه جوری رفتارکنید که انگار او انجام داده ، عیبهاشو یه جوری بهش گوشزد کنید که ناراحت نشه، صبحانه و نهارو شامش که البته همیشه سر وقت باید حاضرباشه ، خطاها و لغزشهایش را هم باید ندید بگیرید وبافقر ونداریش هم صد البته باید بسازید و صداتون در نیاد.