چاووش‌اوغلو: همبستگی ترکیه با ایران برای مقابله با تحریم‌ها ادامه دارد

آناتولی نوشت: وزیر امور خارجه ترکیه با اشاره به موضع مخالف این کشور در قبال تحریم ها علیه ایران گفت: این کشور به ایستادگی در برابر تحریم‌ها و همبستگی با مردم ایران ادامه می دهد.

 مولود چاووش اوغلو در مراسم گشایش دفتر انتخاباتی «ائتلاف جمهور» در شهرستان دفنه استان حتای افزود: ترکیه موضع قاطعانه در قبال تحریم ها علیه ایران داشته است.

وزیر امور خارجه ترکیه یادآورشد: این کشور بدون در نظر گرفتن عامل و یا هدف آن مخالف تمام اقدام‌های نادرست علیه جمهوری اسلامی ایران است.
وی افزود: به منظور بهبود روابط خود با تمام همسایگان تلاش می کنیم و خواهیم کرد و می خواهیم منطقه را به دایره‌ای از آرامش، ثبات و توسعه تبدیل کنیم.
چاووش اوغلو به تلاش ترکیه، ایران و روسیه برای پایان یافتن جنگ در سوریه اشاره کرد و گفت: ترکیه برای ثبات و تمامیت ارضی این کشور اهمیت قائل است.
وزیر امور خارجه ترکیه گفت: این کشور به همراهی ایران و روسیه تلاش می کند در چارچوب روندهای آستانه، سوچی و ژنو به یک راه‌حل سیاسی برای بحران سوریه دست یابد.
به گفته وی با گردهم آوردن نمایندگان دولت اسد و مخالفان وی کمیسیون تدوین قانون اساسی سوریه تشکیل خواهد شد.


سران کشورهای ایران، روسیه و ترکیه در شهر سوچی واقع در ساحل دریای سیاه چهارمین دور مذاکرات کشورهای ضامن صلح آستانه را برگزار کردند.
مذاکراتی که در راستای حل و فصل بحران در سوریه برگزار شد و ثمرات زیادی در کاهش تنش در این کشور، از بین رفتن گروه های تروریستی از جمله داعش، بازگشت پناهندگان سوری به کشورشان و آغاز روند بازسازی در این کشور داشته است.
سوریه پس از خروج آمریکا، تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه، بررسی آخرین تحولات در شمال سوریه و نحوه چگونگی کمک های بشردوستانه به مردم سوریه از جمله مهمترین موارد مورد مذاکره در نشست دیروز سران تروئیکای آستانه بود.
نخستین نشست سران آستانه آذرماه سال 96 در سوچی، دومین دور بهار در آنکارا و آخرین دور پاییز به میزبانی تهران برگزار شده بود.

52310

کد خبر 1237988

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =