عزم جزم تعزیرات البرز برای مباره با قاچاق

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در نشست تخصصی توجیهی شیوه نامه ضوابط اختصاصی حمل و نقل و نگهداری دام زنده، اظهار داشت: ماموریت های سازمانی تعزیرات گستره وسیعی دارد اما سازمان تعزیرات عزم خود را برای برخورد با قاچاق جزم کرده است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از روابط عمومی و تشریفات سازمان تعزیرات حکومتی، جمال انصاری معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در نشست تخصصی توجیهی شیوه نامه ضوابط اختصاصی حمل و نقل و نگهداری دام زنده، گفت: سازمان تعزیرات یک سازمان حکمی است و وظیفه سختی بر دوش دارد و همه باید اهتمامان نسبت به گذشته بیشتر شود تا تعبیر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) در مورد رسیدن به خودباوری در دهه ۵۰ این انقلاب شکوهمند محقق شود.

وی با اشاره به اهمیت سرعت در امر پیشگیری و برخورد تخلفات، اظهار داشت: خطاهای رفتاری ما پر هزینه و غیرقابل بازگشت است و اگر آنچه را که باید دیروز انجام می دادیم را امروز انجام بدهیم؛ حتما هزینه تاخیر را خواهیم داد پس چقدر خوب است که به موقع عمل کنیم تا موجب هزینه برای نظام مقدس جمهوری اسلامی یا تضییع حقوق مردم نشویم.

انصاری با اشاره به وظایف متعدد سازمان های حاضر در ای نشست، تصریح کرد: اگر قرار است چنین وظیفه حساس و خطیری به کارمان اضافه شود، مطمئن باشید بدون هماهنگی و نظام سازمان یافته و بدون شرایط فوق العاده، چنین کاری اجرایی نیست.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با بیان این مطلب که قاچاق معضل تازه ای نیست، گفت: اگرچه همه به خوبی می دانیم که قاچاق مخرب  است و یک تخلف و بعضا جرم است اما مساله قاچاق مساله جدیدی نیست و سال ها است در حال برخورد با این پدیده شوم هستیم اما قاچاق دام معضل جدید است که اگر در همین موقیعت حساس با آن برخورد لازم انجام نشود؛ تبعات خواهد داشت.

معاون وزیر دادگستری با بیان این مطلب که پرونده های قاچاق تنها ۱۰ درصد پرونده های مورد رسیدگی سازمان تعزیرات را تشکیل می دهد، خاطر نشان کرد: ماموریت های سازمانی تعزیرات گستره وسیعی دارد اما سازمان تعزیرات عزم خود را برای برخورد با قاچاق جزم کرده است و رشد چشمگیر در صدور حکم، کاهش تعداد پرونده های مانده، کاهش مدت زمان رسیدگی و دقت در صدور حکم در سازمان تعزیرات نسبت به سال گذشته نمایانگر این عزم جدی است.

وی در پایان ضمن اعلام آمادگی برای همکاری در اجرای سیاست گذاری های در تعزیرات سراسر کشور، ابراز امیدواری کرد که آثار اقدامات بتواند برای مردم و نظام اثرگذار باشد.

۴۶

کد خبر 1237993

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =