ارتش قهرمان مسابقات اسکی نیروهای مسلح کشور شد

مسابقات اسکی نیروهای مسلح جام، شهدای نیروهای مسلح در پیست اسکی دربند سر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ مراسم اختتامیه مسابقات اسکی جام شهدای نیروهای مسلح با حضور امیر سرتیپ دوم جمشید فولادی رئیس سازمان تربیت‌ بدنی ارتش، سردار محمدحسین حمیدی رئیس پلیس راهور، رئیس فدراسیون اسکی و خانواده شهدای جنگ تحمیلی و مدافع حرم در پیست اسکی دربند سر برگزار شد. در پایان این مسابقات نیز تیم اسکی ارتش جمهوری اسلامی ایران قهرمان این رقابت‌ها شد.

رئیس هیئت اسکی نیروهای مسلح سرهنگ پاسدار ابراهیم میرزاحسینی  مسئول برگزاری این مسابقات و عضو هیئت‌رئیسه فدراسیون اسکی درباره این مسابقات گفت: «از سال 89 تا امروز هرسال این مسابقات در سه رشته آلپاین، صحرانوردی و بیاتلون برگزارشده است. همین بازی‌ ها باعث شد تا ما در دوره گذشته مسابقات ارتش‌های جهان سوم جهان شویم. این موضوع باعث شد تا برای برگزاری این رقابت‌ها انگیزه بیشتری به دست بیاوریم. در تلاش هستیم تا در رشته‌های تخصصی اسکی که موردنیاز نیروهای مسلح است سرمایه‌گذاری کنیم. در غرب کشور با مناطق کوهستانی روبه‌رو هستیم و اسکی می‌تواند به نیروهای نظامی که این مناطق کمک زیادی کند. خوشبختانه امروز همه دانشجویان ما در دانشگاه افسری باید دوره های اسکی را پشت سر بگذارند که هم برای اسکی کشور و هم برای نیروهای مسلح بسیار ارزشمند است.»

میرزاحسینی در ادامه گفت: تلاش داریم در سال آینده این مسابقات را در برنامه فدراسیون اسکی ثبت کنیم تا در تقویم جهانی اسکی هم به ثبت برسد. از سال آینده برگزاری این مسابقات با حضور اسکی‌بازان داخلی و خارجی برگزار خواهد شد که می‌تواند به رشد ورزش اسکی در کشور کمک بسیاری کند. در تلاش هستیم تا یاد و خاطره شهدای والامقام کشور را زنده نگه‌داریم. در این مسابقات هم از خانواده شهید شیرخانی و شهید چراغی تجلیل به عمل آوردیم تا بگویم که یاد شهدا همیشه زنده است. اعتقاد داریم که زنده نگه‌داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست و به آن عمل می‌کنیم.»

41255

کد خبر 1238439

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 2 =