افتتاح «کندو»، تماشاخانه‌ای برای خردسالان

مهر نوشت: حامد زحمتکش از بازگشایی تماشاخانه تخصصی خردسالان با نام «کندو» خبر داد و عنوان کرد نمایش «مبارک و قالیچه پرنده» به‌عنوان اولین اجرای رسمی این تماشاخانه در این مکان به صحنه رفته است.

حامد زحمتکش نویسنده و کارگردان تئاتر درباره فعالیت‌های اخیرش گفت: «به تازگی از اداره کل هنرهای نمایشی مجوز راه‌اندازی یک تماشاخانه خصوصی ویژه خردسالان را دریافت کرده‌ام. این تماشاخانه، «کندو» نام دارد و در مجتمع تخصصی مادر و کودک جَم در خیابان نیاوران واقع شده است.»

وی ادامه داد: «در حال مطالعه و برنامه‌ریزی هستیم تا در این تماشاخانه نمایش‌هایی برای خردسالان ۱۴ ماه تا سه ساله تولید کنیم چون این گونه نمایشی در ایران اصلاً وجود ندارد و ما قرار است به شکل متفاوتی دست به تولید آثار برای این رده سنی بزنیم. در این راه هادی حسنعلی به‌عنوان مشاور و پانیذ خسروی به‌عنوان روانشناس در این مجموعه در کنار من به عنوان مدیر مجموعه حضور دارند.»

زحمتکش درباره افتتاح این مجموعه توضیح داد:«اولین اجرای رسمی این تماشاخانه نمایش «مبارک و قالیچه پرنده» است که از ۹ اسفند ماه اجرای عمومی خود را آغاز کرده و قرار است در سال ۹۷ هم به اجراهای خود ادامه دهد. این نمایش یک بازتولید محسوب می‌شود و کاری از گروه تئاتر «کندو» است که از وقتی من سرپرستی این مجموعه را پذیرفتم راه‌اندازی شده است.»

این کارگردان یادآور شد: «این نمایش تلفیقی از نمایش خیمه شب بازی و تئاتر عروسکی کاغذی است که ایده آن براساس کتاب تعلیمات اجتماعی سوم دبستان شکل گرفته است. یکی از درس‌های این کتاب «کار در منزل» است که براساس آن بچه‌ها باید با خانواده‌هایشان در محله قدم بزنند و فهرستی از مشاغل موجود در محله خود را بردارند و از پدر و مادرشان بپرسند قبلاً به جای این مغازه‌ها چه مغاره‌ای بوده است. این تمرین «کار در منزل» را دستمایه تم اصلی نمایشنامه یعنی «تغییر» قرار دادم که در قالب قصه‌ای در خیمه روایت می‌شود.»

۲۴۱۲۴۵

کد خبر 1238873

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =