۰ نفر
۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۷
پیام توئیتری پمپئو علیه ونزوئلا

ایرنا نوشت: 'مایک پمپئو' وزیرخارجه آمریکا به دنبال ادامه سیاست های ضد 'کاراکاس' علیه 'نیکلاس مادورو' رئیس جمهوری ونزوئلا، پیام توئیتری منتشر کرد.

 وزیرخارجه آمریکا در سه توئیت پیاپی علیه رئیس جمهوری ونزوئلا نوشت: نبود برق و لطمه دیدن مخرب ونزوئلایی ها به خاطر آمریکا نیست، نه به خاطر کلمبیا، نه به خاطر برزیل، اروپا و نه هیچ جای دیگری.

پمپئو در پیام ضد ریاست جمهوری ونزوئلا ادامه داد: کمبود برق و گرسنگی (در ونزوئلا) نتیجه رژیم بی کفایت مادورو است.

وزیرخارجه آمریکا در ادامه این پیام توئیتری خود افزود: سیاست های مادورو چیزی غیر از تاریکی به همراه نداشته است.

پمپئو در حساب توئیتری خود نوشت: نه غذا، نه دارو و اکنون هم نه برق و بعد هم نه مادورو.


مایک پمپئو در حالی اقدام به انتشار سه پیام توئیتری علیه رئیس جمهوری ونزوئلا کرد که وی روز دوشنبه گذشته بازگشت مهره اصلی مخالف با دولت قانونی ونزوئلا به کشورش را تبریک گفت و اتحاد جامعه جهانی را برای آنچه که او بازگرداندن دمکراسی نامید، خواستار شد.

پمپئو عصر دوشنبه گذشته با انتشار بیانیه ای مطبوعاتی، بازگشت خوان گوایدو که او را رئیس جمهوری موقت ونزوئلا نامیده است، تبریک گفت.

وزیرخارجه آمریکا دراین باره گفته بود: آمریکا از مردم ونزوئلا برای اقداماتی که برای انتقال دمکراتیک و صلح آمیز قدرت انجام می دهند، قدردانی می کند. آمریکا و کشورهای دوستدار آزادی در سراسر جهان با گوایدو، مجمع ملی و تمام نیروهای دمکراتیک در تلاش هستند تا انتخابات آزاد و عادلانه را برگزار کنند که دمکراسی را به ونزوئلا باز می گرداند.

وزیر خارجه آمریکا در شرایطی که ارتش به طور کامل وفاداری خود را به نیکلاس مادورو رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا نشان داده است، برای فضاسازی تبلیغاتی اظهار کرد: ما همچنین از پرسنل نظامی و امنیتی ونزوئلا برای به رسمیت شناختن رئیس جمهوری موقت خوان گوایدو استقبال می کنیم.

پمپئو مدعی شده است، جامعه بین المللی باید برای پایان دادن به آنچه که او رژیم وحشیانه مادورو توصیف کرده است و بازگرداندن صلح آمیز دمکراسی در ونزوئلا متحد شود.

گوایدو که در خیابان های کاراکاس خود را رئیس جمهوری ونزوئلا اعلام کرد، مورد حمایت واشنگتن است و کاخ سفید می کوشد با پر رنگ کردن اقدامات و تکاپوهای وی، هزینه برخورد دولت یا عناصر حکومت مادورو با وی را افزایش دهند.

او حدود 10 روز پیش بر خلاف ممنوعیت خروج از کشور که توسط دیوان عالی قضایی ونزوئلا صادر شده بود، به کلمبیا رفت و در آنجا با مایک پنس معاون اول رئیس جمهوری آمریکا دیدار کرد.
 

49311

کد خبر 1238893

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =