۰ نفر
۱۷ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۰

ایسنا نوشت: اپراتور مخابراتی اتصالات در امارات متحده عربی با همکاری شرکت اریکسون قصد دارد به توسعه زیرساخت‌های مربوط به شبکه اینترنت 5G در این کشور بپردازد.

با توجه به اهمیت روزافزون و محبوبیت نسل پنجم اینترنت همراه 5G بسیاری از اپراتورهای مخابراتی در کشورهای مختلف با همکاری شرکت‌های فعال در حوزه تکنولوژی همچون هواوی، اریکسون و نوکیا سعی دارند که به تکمیل و توسعه زیرساخت‌های مربوط به فناوری شبکه 5G بپردازند.

اوایل سال ۲۰۱۲ میلادی بود که اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) تحت نظر سازمان ملل برنامه‌ای را برای توسعه تیم ارتباطات بین‌المللی موبایلی (IMT) برای افق ۲۰۲۰ و فرای آن (IMT-۲۰۲۰) آغاز کرد. در نتیجه رسماً یک مسابقه جهانی برای تعیین نسل پنجم شبکه موبایل شروع شد و از آن پس، شاهد رقابت تنگاتنگی میان اپراتورهای اینترنت و تلفن همراه در سراسر جهان هستیم که هر یک بدنبال برقراری و راه‌اندازی نسل جدید و پرسرعت اینترنت ۵G در کشورهای مختلفی همچون کره جنوبی، ژاپن، چین، ایالات متحده آمریکا، استرالیا و غیره هستند و از توانایی‌ها و برنامه‌های خود در این زمینه رونمایی می‌کنند.

حالا بر اساس گزارشی که در وب سایت گلف نیوز، به تازگی شرکت اتصالات فعال در امارات متحده عربی اعلام کرده است که می‌خواهد با همکاری شرکت اریکسون، اینترنت 5G را توسعه بخشد و به کاربران در این کشور این امکان را بدهد از خدمات و سرویس‌های اینترنت پرسرعت 5G بهره مند شوند.

بدین ترتیب انتظار می‌رود که امارات متحده عربی به زودی به شبکه ۵G مجهز خواهد شد و هم زمان با بسیاری دیگر از کشورهای دیگر زیرساخت و تجهیزات لازم برای آن را فراهم خواهد آورد.

کشورهای بسیاری در سراسر جهان از جمله ایالات متحده آمریکا، کانادا، استرالیا، چین، کره جنوبی، ژاپن و بسیاری از کشورهای اروپایی و غیره با همکاری بزرگترین اپراتورهای جهان در حال برقراری نسل پنجم اینترنت همراه ۵G هستند و در این زمینه فعالیت‌های گسترده‌ای را انجام داده‌اند.

بسیاری از بزرگترین شرکت‌های مخابراتی و اپراتورهای فعال در جهان نظیر نوکیا، اریکسون، هواوی، ال جی، اسپرینتو غیره به شدت در حال رقابت برای راه‌اندازی نخستین شبکه اتصال به اینترنت نسل پنجم ۵G هستند. نسل پنجم شبکه تلفن همراه ۵G، استانداردهای پیشنهادی برای نسل جدید ارتباطات سیار است که پس از نسل چهارم شبکه تلفن همراه فعلی ارائه می‌شود. 

5656

کد خبر 1239074

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =