۴ نفر
۱۸ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰
ترامپ: دموکرات‌ها ضد یهود شده‌اند

پس از آنکه مجلس نمایندگان آمریکا قطعنامه‌ای برای محکومیت کلی نفرت‌پراکنی به تصویب رساند که اشاره خاصی به اظهارات ایلهان عمر دموکرات نداشت، دونالد ترامپ به دموکرات‌ها برچسب "ضد اسرائیل" و "ضد یهود" زد.

به گزارش ایسنا، رئیس‌جمهوری آمریکا جمعه به خبرنگاران در کاخ سفید گفت: فکر می‌کنم رای‌گیری پنج‌شنبه در مجلس نمایندگان آمریکا شرم‌آور باشد. دموکرات‌ها یک حزب ضد اسرائیل شده‌اند. آنها یک حزب ضد یهود شده‌اند.

قطعنامه مجلس نمایندگان آمریکا تنفر علیه یهودیان، مسلمانان و دیگر گروه‌ها را محکوم می‌کند و در واکنش به اظهارات ایلهان عمر، نماینده دموکرات این مجلس درباره گروه‌های حامی اسرائیل تصویب شد. در این قطعنامه از ایلهان عمر نامی برده نشده است و به اظهارات او هم اشاره‌ای وجود ندارد. تنها ۲۳ جمهوری‌خواه علیه این قطعنامه رای دادند.

ترامپ به خبرنگاران گفت: اگر دیگران در واشنگتن بخواهند پاسخ صادقانه‌ای بدهند، با این امر موافقت می‌کنند که مدیریت دموکرات‌ها در این مساله شرم‌آور است.

سخنان تند و تیز ترامپ خشم دموکرات‌ها را برانگیخت و رئیس‌جمهوری آمریکا به ریاکاری و سوءاستفاده از این جنجال برای بهره‌برداری سیاسی متهم شد. تد داچ، از دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا در واکنش به ترامپ گفت: من کاربرد یهودستیزی توسط همکارانم، دموکرات و جمهوری‌خواه و همچنین توسط کمپین شما را محکوم می‌کنم. این سیاسی نیست. این مرگ و زندگی است. لطفا بس کنید.

گروه‌های فعال هم لحن سخنان دونالد ترامپ را محکوم کردند. هالی سویفر، مدیر اجرایی شورای دموکراتیک یهودی آمریکا گفت: ما منجر شدیم، اما متعجب خیر. دونالد ترامپ بار دیگر بی‌صداقتی، ریاکاری و تمایل به استفاده از یهودی‌ستیزی و اسرائیل برای یک فوتبال سیاسی را به نمایش گذاشت. سخنان رئیس‌جمهوری آمریکا آتش بی‌تحملی و هدف گرفتن یهودیان را تندتر می‌کند و جمهوری‌خواهان از محکوم کردن سخنان این رئیس‌جمهوری، به همان روش سریع که دموکرات‌ها سخنان ایلهان عمر را محکوم کردند، بازمانده‌اند.

49311

کد خبر 1239164

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =