البرز باید مقصد گردشگری باشد نه محل عبور گردشگران

نماینده عالی دولت در استان البرز گفت: فرمانداران و شهرداران با حضور میدانی در سطح شهرها و اماکن عمومی بویژه در ایام نوروز از مسائل و مشکلات بطن جامعه باخبر شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز، دکتر شهبازی در جلسه هماهنگی و استقبال از سفرهای نوروزی که صبح شنبه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد با تاکید بر اینکه از معاونت های سیاسی، امنیتی و اجتماعی و هماهنگی امور عمرانی استانداری انتظار می رود تا پایان سال نشست های تخصصی متناسب با ایام پایانی سال داشته باشند، افزود: این نشست ها باید با محوریت مسئولان مرتبط در حوزه های مختلف پیش بینی شود.
وی ادامه داد: اکنون تیم جوانی مسئولیت اداره استان را بر عهده دارند که امید است با نیرو، انگیزه و نشاط بیشتری وظیفه سنگین محوله را در مقابل جمعیت 3 میلیون نفری البرز با خیر و نیکی به سرمنزل مقصود برسانیم.
*پیش بینی های معاندان برای جمهوری اسلامی محقق نشد
دکتر شهبازی با اشاره به اینکه سال آینده انتخابات مهم و سرنوشت سازی را پیش رو داریم، گفت: سال سختی را پشت سر گذاشتیم و با مسائلی که به دلیل خروج کشورهای عضو، از برجام صورت گرفت طی این مدت برای سال آینده به نوعی پدافند غیرعامل را برای آینده آینده در نظر گرفتیم و در سطوح مختلف به تعامل و وحدت رسیده ایم.
وی افزود: جای خرسندی دارد که علی رغم فشارهایی که از سوی معاندان وجود داشت هیچ کدام از پیش بینی های مستکبران تحقق پیدا نکرد و جمهوری اسلامی همچنان در سایه اتحاد و انسجام با اقتدار اهداف خود را دنبال می کند.
استاندار البرز اضافه کرد: البرز استانی است که برخلاف مساحت کم دارای ظرفیت ها و توانمندی های بزرگی در حوزه های کشاورزی، صنعتی، گردشگری، سرمایه انسانی و ... است.
*البرز باید مقصد گردشگری باشد نه محل عبور گردشگران
وی گفت: خلا بزرگی در سرمایه گذاری و توجه به گردشگری البرز صورت گرفته که این امر با توجه به ظرفیت های طبیعی موجود در این استان باید با تدابیر ویژه ای به خصوص از سوی معاون هماهنگی امور عمرانی دنبال شود.
دکتر شهبازی با اشاره به اینکه سال گذشته در ایام نوروز بیش از 35 میلیون تردد از راه های البرز صورت گرفت، افزود: البرز با جاذبه های طبیعی، صنایع دستی و بومی باید مقصد گردشگری باشد چراکه مسافران عبوری هیچ گونه منفعتی برای استان ندارند.
*بازارچه های بومی محلی و صنایع دستی و غذایی در نقاط مختلف البرز برپا شود
وی عنوان کرد: باید بازارچه های صنایع دستی و محصولات بومی و محلی برای مسافران نوروزی با همکاری شهرداران و فرمانداران پیش بینی شود.
استاندار البرز با تاکید بر اینکه ما بعنوان نمایندگان دولت در استان مامور به ایجاد امنیت و آرامش هستیم، گفت: بر این اساس باید تدابیر لازم را طی برنامه ریزی دقیق در این راستا داشته باشیم.
*مسئولان استان با شفاف سازی عملکرد خود از افکار عمومی ابهام زدایی کنند
وی افزود: ناظران بهداشت باید نظارت دقیقی بر غذاخوری ها و اغذیه فروشی های بین راهی داشته باشند چراکه ما مسئول تامین و حفاظت از سلامت مردم هستیم.
دکتر شهبازی خاطرنشان کرد: مسئولان باید با شفاف سازی عملکرد خود در جهت ابهام زدایی از افکار عمومی اقدام کنند و این امر طی تعامل با رسانه ها و پاسخگویی به سوالات آنها صورت می پذیرد.
*از ظرفیت فکری افراد ذی نفوذ و ارزشمند البرز بهره برداری شود/حیطه مسئولیت ها مشخص است و کسی حق دخالت در وظایف دیگری ندارد 
وی گفت: در البرز افراد ذی نفوذ و ارزشمندی وجود دارند که می توان از ظرفیت فکری آنها بهره برد ولی مسئولیت ها مشخص است و به طور قطع کسی در حیطه اختیارات مسئولی دخالت نمی کند.
استاندار البرز افزود: به جایگاه فرمانداران و تفویض اختیار به آنها عقیده راسخ دارم ولی نظارت دقیق بر روند عملکرد آنها دارم.
*مدیران در ایام نوروز باید شبانه روز در دسترس باشند 
وی ادامه داد: فرمانداران، بخشداران و شهرداران علاوه بر اینکه باید شبانه روز در دسترس و آنلاین باشند نظارت های سرزده بر حوزه خود را نیز باید در دستور کار داشته باشند.
دکتر شهبازی گفت: طی نشستی با مدیران بانک ها باید وضعیت دستگاه های عابربانک و خودپرداز در ایام پایانی سال نظارت شود.
وی افزود: سوخت رسانی نیز باید در این شرایط به دقت رصد شود و البته در حوزه آب نیز مشکلی وجود ندارد ولی صرفه جویی باید فرهنگسازی شود.
*باید از اراضی منابع طبیعی و کشاورزی البرز حفاظت شود
استاندار البرز اضافه کرد: از معاون هماهنگی امور عمرانی انتظار دارم با نظارت دقیق بر روند برگزاری جلسات کمیسیون ماده 5، امور زیربنایی، تبصره یک ماده یک، از اراضی کشاورزی حفاظت کنند، چراکه ارزش افزوده بالای اراضی البرز موجبات سو استفاده برخی را فراهم می کند.
*صف های توزیع مواد غذایی موجبات ناراحتی مسئولان ارشد نظام را فراهم کرده و باید این امر در البرز مدیریت شود
وی گفت: در تامین گوشت مورد نیاز استان مانعی وجود ندارد ولی در توزیع باید برنامه ریزی بهتری داشته باشیم.
دکتر شهبازی افزود: مسئولان ارشد نظام از تشکیل صف های توزیع مواد غذایی ناراحت هستند از این رو با مدیریت درست در این رابطه می توان دغدغه ها را برطرف کرد.
*فرمانداران و بخشداران حضور میدانی در اماکن عمومی داشته باشند
وی با بیان اینکه کلید طلایی شهر در دست شهرداران است، عنوان کرد: فرمانداران و شهرداران با حضور میدانی در سطح شهرها و اماکن عمومی بویژه در ایام نوروز از مسائل و مشکلات بطن جامعه باخبر شوند.

46

کد خبر 1239272

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =